Вищий антикорупційний суд (ВАКС) у вересні цього року засудив колишнього прокурора Генеральної прокуратури (ГПУ) Олександра Матюшка за спробу дати хабар в обмін на посаду в Національному антикорупційному бюро (НАБУ). Тепер експрокурор хоче оскаржити це рішення.

Про це «Слідство.Інфо» дізналося з ухвали Апеляційної палати ВАКС від 11 листопада.

Відповідно до неї, суд розпочав апеляційний розгляд. Наступне засідання мало відбутися 19 листопада, інформації про нього на момент публікації новини в судовому реєстрі не було.

Олександра Матюшка затримали в лютому 2016 року. Він пропонував 10 тисяч доларів США хабара членам конкурсної комісії, за які хотів працевлаштуватися на посаду керівника або заступника керівника підрозділу детективів НАБУ.

До цього Матюшко з 2004 року працював у органах прокуратури. З 2013-го був прокурором у Генеральній прокуратурі України. У листопаді 2015 року він брав участь у відкритому конкурсі на зайняття посад у САП і був допущений конкурсною комісією до участі у співбесіді, однак на посаду так і не потрапив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Свободівець», якого судять за хабар, хоче знову бути депутатом на Київщині

Паралельно із цим він вирішив спробувати свої сили на конкурсі в НАБУ. Перша спроба виявилася невдалою: Матюшко не зміг здати тестування на загальні знання та вміння. Під час другої спроби обвинувачений захотів «перестрахуватися» перед співбесідою і через «агента» Євгена Шевченка запропонував члену конкурсної комісії хабар.

Пізніше Матюшко зустрівся з Олексієм Гриценком, членом «Автомайдану», який входив до першої конкурсної комісії з відбору детективів. На той час Гриценко вже написав заяву в НАБУ й підписав угоду про негласну співпрацю, щоб зафіксувати злочин. На зустрічі, яка записувалася на приховану відеокамеру, Матюшко підтвердив намір дати хабар. Щоправда, на суді він свою вину не визнав, і назвав все «провокацією». 

У цій справі прокурори скерували обвинувальний акт у Голосіївський райсуд Києва ще в березні 2016 року. Однак за 3,5 роки там так і не змогли завершити судовий розгляд. Тому справу перенаправили у Вищий антикорупційний суд для нового розгляду. Менш ніж за рік судді засудили Матюшка до покарання у вигляді двох років за ґратами, хоча прокурори вимагали як покарання чотири роки позбавлення волі.

Нагадаємо, 10 листопада керівника Головного управління протидії економічним правопорушенням Державної фіскальної служби Романа Неговєлова, якого раніше затримали під час отримання 100 тисяч доларів хабаря, випустили зі слідчого ізолятора майже під 100 тисяч доларів застави.