Апеляційний суд Києва дозволив екс-посадовцю Генпрокуратури Дмитру Сусу вийти з-під варти, якщо той заплатить заставу сумою на 1,2 млн грн. Таке рішення суд ухвалив попри заяви прокурора про порушення Сусом дисципліни під час досудового розслідування.

Про це стало відомо виданню Судовий репортер зі слів юриста Центру протидії корупції Андрія Савіна.

Дмитра Суса підозрюють у розкраданні вилученого під час обшуків майна, а також декларуванні недостовірних даних.

Раніше Солом’янський суд Києва арештував колишнього слідчого Генпрокуратури без можливості звільнення під заставу, оскільки той не виконав умову раніше визначеного запобіжного заходу. Суд уже давав Сусові можливість вийти під заставу у 1,7 млн грн, яку той не вніс.

Апеляційний суд Києва зменшив заставу Дмитру Сусу на півмільйона гривень.

Під час засідання захисники колишнього прокурора повідомили, що підозрюваний не порушував обов’язки під час слідства, а сума попередньої застави — надто велика для нього.

Однак, згідно з е-декларацією Суса, він має у власності 49 тис. дол., понад 100 тис. грн готівки, цінні монети, а також понад 100 тис. грн, які належать його дружині. А прокуратура до того ж наполягала, що Дмитро Сус під час досудового розслідування тричі порушував домашній арешт, спілкувався зі свідками та намагався знищити важливі для слідства документи.

Восени журналісти Слідства.Інфо розповідали, як Сус торгував вилученими речовими доказами. Однак це – не єдина підозра, яку отримав Сус. Слідство вважає, що екс-посадовець вніс недостовірні відомості до майнової декларації, зокрема не вказав бабусине Audi Q7, яким користувався сам.