Колишнього посадовця Генпрокуратури, підозрюваного у кількох злочинах, взяли під варту без можливості внесення застави. Про це повідомляє «Громадське» із посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру. Відповідне рішення 13 лютого ухвалив Солом’янський суд Києва.

Дмитра Суса підозрюють у розкраданні вилученого під час обшуків майна, а також декларуванні недостовірних даних.

НАБУ оголосило екс-прокурору про підозру в низці злочинів ще влітку минулого року.

Кілька місяців тому журналісти «Слідства.Інфо» розповідали, як Сус торгував вилученими речовими доказами. Про це повідомив свідок у цьому кримінальному провадженні. Чоловік розповів, що Дмитро Сус, будучи посадовцем ГПУ, продав йому гральну техніку. Цю техніку, зі слів чоловіка, він конфіскував під час обшуків в одному з казино Києва.

Окрім розкрадань речових доказів, слідство закидає екс-прокурору й інший злочин — внесення недостовірних відомостей до декларації про доходи. Детективи вважають, що Сус не задекларував бабусине Audi Q7, яким користувався сам. Вартість такого авто, на момент покупки, втричі перевищувала суму річної зарплати екс-прокурора.

За підозрою у низці епізодів, 27 липня минулого року суд зобов’язав Дмитра Суса перебувати під домашнім арештом і носити електронний браслет.

Цьогоріч у січні суд змінив йому запобіжний захід на заставу в розмірі 1 мільйон 700 тисяч гривень. Екс-посадовець Генпрокуратури не вніс грошей, відтак — його взяли під варту, цього разу — без права на заставу.