Антимонопольний комітет України оштрафував двох підприємців на 466 тисяч гривень за змову під час закупівель. Вони імітували конкуренцію на торгах, щоб один з них вигравав на закупівлі. Змовників видало те, що вони відправляли документи з одного акаунта на майданчику для подачі пропозицій, який зареєстрований на спільну пошту та з одного комп’ютера. 

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

Антимонопольний комітет України (АМКУ) проаналізував 8 закупівель, у яких брали участь ТОВ «М Енд Б Смарт Асістент» та ТОВ «Репродакшн Груп», та виявили, що ці дві компанії змовились, щоб одна з них перемагала.

На усіх закупівлях, де АМКУ виявив змову, замовники шукали постачальників різної техніки, на зразок комп’ютерів, проєкторів тощо. Загальна очікувана вартість усіх восьми закупівель складає 4,8 млн грн.

Наприклад, Центр забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ оголошував у листопаді 2017 року закупівлю комп’ютерів на 2 млн грн. На торги прийшли тільки дві компанії-змовниці й в результаті уклали договір з ТОВ «М Енд Б Смарт Асістент».

Антимонопольний комітет проаналізував цей тендер та виявив, що компанії подали свої пропозиції з одного майданчику й акаунту, який зареєстрований на спільну електронну пошту, та з однієї IP-адреси, тобто з одного комп’ютера або з одного джерела інтернету. Також АМКУ дізнався, що компанії комунікували між собою телефоном.

Ще однією ознакою змови було те, що компанії впродовж трьох раундів торгів не знижували ціну. Тільки у першому раунді ТОВ «М Енд Б Смарт Асістент» знизила свою пропозицію лише на 2%. На думку АМКУ, такі дії вказують, що інша компанія не була зацікавлена у перемозі на тендері й просто імітувала конкуренцію.

Подібні ознаки змови АМКУ знайшовй на інших семи тендерах. ТОВ «Репродакшн Груп» не заперечувало своєї вини, а ТОВ «М Енд Б Смарт Асістент» — намагалося заперечити, але не надало переконливих доказів для спростування змови.

Обидві компанії оштрафували на 466 тис. грн.

Згідно з інформацією з аналітичної системи YouControl, компанія «Репродакшн Груп» з’явилася на ринку у 2016 році. Її заснував Сергій Іщенко. Зараз підприємством керує Анатолій Юр’єв, який і є кінцевим бенефіціаром бізнесу.

ТОВ «М Енд Б Смарт Асістент» теж з’явилось на ринку в 2016 році, її заснував Сергій Марш та Олексій Мамиш. Останній зараз керує компанією і контролює бізнес разом з Вікторією Давиденко.

Компанія «Репродакшн Груп» підписала державних угод на 44,3 млн грн, а ТОВ «М Енд Б Смарт Асістент» — на 661 млн грн. Остання компанія досі отримує державні підряди на постачання комп’ютерів та подібної техніки.

Читайте також: Підприємці отримали 400 тис. грн штрафу за змову на закупівлях для дитячих закладів