Журналісти «Слідства.Інфо» виявили, що слідчий суддя ВАКСу Андрій Біцюк ділиться з дружиною-адвокаткою матеріалами антикорупційних справ. Вона ж, у свою чергу, допомагає йому виписувати судові рішення. Влітку минулого року дружина судді стала власницею котеджу під Києвом, вартістю понад 100 тисяч доларів. 

Про це йдеться у  матеріалі «Слідства.Інфо» «За спиною у правосуддя: як дружина судді ВАКС допомагала йому писати рішення у гучній справі».

Журналісти «Слідства.Інфо» проаналізували документи, які отримали від джерел на умовах анонімності. Серед них — електронне листування, яке може свідчити про те, що слідчий суддя ВАКСу Андрій Біцюк ділиться з дружиною-адвокаткою матеріалами антикорупційних справ. Вона ж, у свою чергу, допомагає йому виписувати судові рішення.

Запитання, на яке журналісти довго шукали відповідь, — чи результатом цієї співпраці, яка, так би мовити, трохи виходить за межі суддівської етики, є щось матеріальне. Відповіді «Слідство.Інфо» не знайшло, однак у пошуках натрапило на свіжозбудований котедж у Рожнах під Києвом, власницею якого влітку 2022-го року стала Анна Надточиєва — дружина судді Біцюка. 

Витяг з реєстру

Анна Надточиєва підтвердила, що нещодавно стала власницею будинку у Рожнах і зауважила: «Спільні кошти подружжя ми витратили, хто скільки. Ми його купили у 2020-му, здається, уклали договір на його будівництво. Ми два роки за нього сплачували кошти. Я продала нерухомість, яка у мене була в Миколаєві, — дачу, недобудований будинок, а ще продала квартиру в Одесі». 

Зі слів дружини судді, цей будинок подружжя придбало ще до великої війни, у 2020-му році. Але у декларації судді Біцюка за 2020-й рік його немає — хоча мав би бути.

Анна Надточиєва

Ріелторка котеджного містечка, у якому подружжя Біцюка-Надточиєвої придбало нерухомість, показала «Слідству.Інфо» цей будинок. А також додала, що будинок має 167 квадратних метрів і на момент купівлі він коштував 110 тисяч доларів. 

Незрозуміло, чи допомога дружини судді у справах, які він веде та у яких ухвалює рішення, має якісь бонуси для подружжя. Чи, може, Андрій Біцюк надсилає Анні Надточиєвій матеріали справ разом з конфіденційними даними фігурантів, бо вона краще знає, які рішення справедливі та як їх обґрунтувати. Відповіді на ці запитання належить знайти відповідним органам, які мали б зацікавитися знахідками журналістів «Слідства.Інфо». 

Читайте також: Якщо суддя ВАКС використав чужі думки у судовому рішенні, то це підстава для звільнення, — експерт ЦПК