Державне бюро розслідувань зареєструвало кримінальне провадження щодо помічника начальника київської поліції Євгена Дейдея та ще двох поліцейських, які перевозили групу ймовірних кілерів територією України навесні 2020-го року. 

Відповідна ухвала опублікована в судовому реєстрі. 

Відтак, тепер слідчі ДБР повинні перевірити роль поліцейських, які фігурували у журналістському розслідуванні «Чотири кілери, три копи і наркобарон».

Як з’ясували журналісти, екснардеп, а нині помічник начальника київської поліції Євген Дейдей залучив двох знайомих, столичних поліцейських Ростіслава Чернобрового та Семена Гордієнка, для перевезення групи балканців, яких обвинувачують у спробі вбивства чорногорського наркоторговця Радое Звіцера.

Перестрілка сталася в центрі Києва у травні 2020-го року. Згідно розслідування, поліцейські спершу привезли балканців від кордону до Києва, а одразу після стрілянини вивозили у напрямку Молдови, доки їх не затримали спецпризначенці. 

Групу балканців нині судять за спробу вбивства, вони перебувають під вартою. Натомість, Євген Дейдей та двоє інших поліцейських залишаються у статусі свідків, підозри їм не оголошували. Згідно реєстру декларацій НАЗК, Євген Дейдей, Ростіслав Чернобровий та Семен Гордієнко продовжують працювати у столичній поліції. 

Зауважимо, що спершу слідчі Державного бюро розслідувань не хотіли починати розслідування цих обставин, тож зареєструвати кримінальне провадження їх зобов’язав суд.