Державна аудиторська служба виявила завищення цін на понад сім мільйонів гривень під час будівництва Подільського мостового переходу у Києві — у результаті порушення усунули. Водночас генпідрядник фігурує у низці кримінальних проваджень щодо розтрати бюджетних коштів на спорудженні цього мосту та інших закупівлях.

Про такі висновки аудиторів “Слідство.Інфо” довідалося зі звіту від 14 квітня цього року, опублікованому на офіційному сайті.

Перевірку здійснювали за 2018 рік. Як ідеться в документі, аудитори виявили завищення цін на 7,4 мільйона гривень. Більшість з цієї суми припадає на генерального підрядника — фірму “Еко-Буд-Трейд”. Як повідомляли в медіа, ця компанія у 2017 році уклала дві угоди на суму шість мільярдів гривень щодо будівництва Подільського мостового переходу.

За даними Держаудитслужби, підрядник до звітної документації включив роботи з влаштування покриття, які не були передбачені в договорі. Також аудитори виявили завищення обсягів виконаних робіт. Врешті, як ідеться у звіті, виявлені порушення усунули шляхом коригування звітних документів.

Водночас, як ми з’ясували, фірма “Еко-Буд-Трейд” фігурує у декількох кримінальних провадженнях, де йдеться про розтрату бюджетних коштів на спорудженні цього мосту. Зокрема, з травня 2019 року Головне слідче управління Нацполіції розслідує змову посадовців цієї фірми зі службовцями Київської міської держадміністрації (КМДА) та підконтрольного їй комунального підприємства. Про це ідеться в ухвалі Печерського районного суду Києві від липня 2019 року. Останні ухвали у цій справі датовані липнем минулого року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Метро на Виноградар: Суд зняв арешт з рахунків фірми, задіяної в оборудці з бюджетними грошима

Також ця компанія фігурує у розслідуванні Служби безпеки України (СБУ) від серпня минулого року, у якому йдеться про схему привласнення бюджетних грошей на будівництві будинків та доріг у Києві. За версією слідчих, з “Еко-Буд-Трейд” укладали договори попри те, що вона не відповідала тендерним вимогам. Зокрема, за даними СБУ, ця компанія не здійснювала господарської діяльності до перемоги у першому тендері та подавала звітність з нульовими показниками. Крім того, станом на березень 2016 року там нібито працювала лише одна людина.

“ТОВ “Еко-Буд-Трейд” виступає лише як “прокладка”, а фактично роботи виконуються низкою субпідрядних підприємств за меншу вартість ніж визначено кошторисом генпідрядника”, — ідеться в ухвалі Дніпровського районного суду Києва від вересня минулого року.

Видання “Наші гроші” пов’язує співвласника цієї фірми із компаніями, близькими до заступника голови КМДА В’ячеслава Непопа та колишнього керівника одного з департаментів держадміністрації.

Як раніше розповідало “Слідство.Інфо”, родина київського судді отримала у власність громадський туалет, розташований у парку неподалік Михайлівського золотоверхого собору у Києві. Як з’ясували журналісти, батько судді може бути пов’язаний із привласненням нерухомості на майже 400 квадратних метрів у центрі столиці. Київська влада знає про захоплення майна, розслідування цього факту триває вже кілька років.