Полтавська облдержадміністрація виділила 103 млн грн на ремонт одного з корпусів Регіонального центру професійно-технічної освіти в місті Зіньків, що на Полтавщині. Ремонтом займатиметься фірма, яку правоохоронці підозрюють у підробці актів виконаних робіт й крадіжці 469 тис. грн під час виконання іншого ремонту для держзамовника. 

У Полтавській області в місті Зіньків є Регіональний центр професійно-технічної освіти, де готують фахівців різного профілю — від будівельника до лісника. Для цього Центр має 17 майстерень та два гуртожитки. У травні 2023-го Полтавська облдержадміністрація говорила про плани відремонтувати лабораторно-практичний корпус цього закладу, а у вересні на Prozorro з’явився тендер на цей ремонт. На нього виділили 103 млн грн.

Позмагатись за цей підряд прийшла лише одна компанія — ПП «ПОЛТАВА-ПАРИТЕТ», яка за свої послуги запропонувала 102,1 млн грн. Наприкінці вересня з нею уклали договір. Підрядник має виконати усі роботи до 30 квітня 2024 року. 

Компанія «ПОЛТАВА-ПАРИТЕТ», щоб отримати цей підряд,  мала подати документи, серед яких був витяг з Міністерства внутрішніх справ (з вказаними даними, чи розшукують директора компанії, чи він судимий, чи підозрюваний у чомусь тощо). І у цьому витягу зазначено, що чинній директорці компанії Юлії Борщ вручили підозру в скоєнні корупційного злочину.

Витяг «ПОЛТАВИ-ПАРИТЕТ»

Правоохоронці вважають, що жінка у кінці 2021 року під час ремонту систем вуличного освітлення в Одесі у документах зазначила, що її компанія виконала роботи на 469 тис. грн, коли насправді ніхто нічого не ремонтував. 

Зараз активно йде судовий процес. У разі доведення вини Юлії Борщ у підробці документів та заволодіння бюджетними коштами, на неї чекає 8 років в’язниці з позбавленням права займатися певною діяльністю на строк до трьох років та 939 тис. грн штрафу. 

З часу вручення підозри директорці компанії «ПОЛТАВА-ПАРИТЕТ», підряд на ремонт лабораторно-практичного корпусу Регіонального центру професійно-технічної освіти є найбільшим.

Журналісти “Слідства.Інфо” зателефонували в Департамент будівництва, містобудування й архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики Полтавської обласної державної адміністрації, яке організувало цей тендер. Юлія Гречківська з цього департаменту каже, що під час укладання договору знала про підозру директорки «ПОЛТАВИ-ПАРИТЕТ». Але поки  вини підприємиці не довели, з нею можна укладати угоди.

«За умовами договору, підрядник отримає гроші лише після повної перевірки виконаних робіт. Цим у нас займаються фахівці, що виїжджають на об’єкт і здійснюють перевірку актів виконаних робіт. Також за процесом будівництва наглядає технагляд», — каже Юлія Гречківська.

Згідно з інформацією з аналітичної системи YouControl, ПП «ПОЛТАВИ-ПАРИТЕТ» існує на ринку з 2000 року. Компанію заснував у Полтаві Олександр Мордасов, який є чинним кінцевим бенефіціаром фірми. Керує компанією зараз Юлія Борщ. 

Компанія уклала угод з держзамовниками у системі Prozorro на 336,7 млн грн

Читайте також: У Дніпрі чиновники віддали понад 135 млн грн за ремонт дороги компанії-фігурантці кримінальних справ