Спеціалізоване будівельне управління СБУ, яке мало б займатися будівництвом житла для служби, працює як звичайний будівельний бізнес — будує спортивні майданчики, ремонтує каналізацію і реконструює школи за захмарними цінами.

Ані скарги від замовників, ані кримінальні провадження не зупиняють будівельників з СБУ. Більше того спецбудуправління має 2 мільйони податкового боргу.

Зокрема, будівельне управління СБУ держпідприємство «Спецбудуправління СБУ» протягом 2016-2020 років виграло тендерів на 73,6 мільйонів гривень на реконструкцію школи у Авдіївці, у яку під час військових дій влучили снаряди. Відновлення цієї школи триває вже понад п’ять років.

Аналітики моніторингового порталу Dozorro на прохання «Слідства.Інфо» дослідили документи з реконструкції і виявили, що завдання, на які було виділено кошти, нерідко дублювались. Як ідеться у звіті Dozorro, Спецбудуправління дублювало роботи з облаштування покрівлі та вирівнювання підлоги школи. А зроблене за 2018 рік у 2019-му взагалі демонтували.

Загалом на відбудову школи, як з’ясували журналісти, за весь час виділили понад 150 мільйонів гривень бюджетних грошей. За даними Міністерства розвитку громад та територій України, вартість будівництва нової школи, співмірною з авдіївською, становить близько 120 мілйьонів гривень. Тобто за гроші, виділені на реконструкцію, можна було побудувати нову школу.

Крім того, журналісти «Слідство.Інфо» з’ясували: департамент СБУ переважно займається зовсім не стратегічними об’єктами і є досить активним учасником державних та місцевих тендерів. За останні п’ять років Спецбудуправління СБУ виграло тендерів на 81,2 мільйон гривень (з них близько 73,6 млн — школа у Авдіївці)

Так департамент отримав за будівництво спортивного майданчику зі штучним покриттям для гри в мініфутбол на Хмельниччині 2,3 млн грн. Реконструював очисні споруди каналізації в селищі Козова на Тернопільщині (6,4 млн грн). Два рази коригував кошторис Мар’їнської центральної районної лікарні (325 тис. грн), відремонтував кімнати та коридор в будівлі Держспецзв’язку (199 тис. грн) та ремонтує меблі для Департаменту господарського забезпечення СБУ (93 тис. грн).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЦІЛКОМ ТАЄМНІ БУДІВЕЛЬНИКИ. НАВІЩО СБУ ВЛАСНЕ БУДІВЕЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ?