Гостомель, що на Київщині, був однією зі стратегічних точок російської армії у перші дні повномасштабного вторгнення. Окупація селища тривала з 24 лютого по 2 квітня, під час якої росіяни розстріляли місцевого жителя за відмову переносити ящики з боєприпасами.

Нещодавно СБУ опублікувала інформацію про двох військовослужбовців РФ, які причетні до розстрілу мешканця Гостомеля. Журналісти «Слідства.Інфо» ідентифікували через соцмережі цих солдатів, а також знайшли свідка розстрілу.

«ВІН НАЧЕ З НАМИ ПРОЩАВСЯ, ПРОБАЧЕННЯ ПРОСИВ»

Розстріляного чоловіка звали Дмитро Рязанцев, йому було 46 років. У Гостомелі ми знайшли рідну сестру Дмитра — Ірину — і поспілкувалися з нею. Жінка пригадує, що перед зникненням чоловік почав просити вибачення у своєї родини.

46-річний Дмитро Рязанцев, якого розстріляли солдати РФ

7 березня Дмитро Рязанцев вийшов з дому і більше не повернувся. Сестра Дмитра пригадує, що чоловік не збирався нікуди йти, оскільки на ньому були домашні кімнатні капці.

«Він підійшов до нас з донькою, сів так біля нас, почав говорити: «Вибач мене. У нас все було: ми з тобою і сварилися, і мирилися. Деколи я був неправий, деколи і ти, але крім вас у мене нікого немає. Якщо я щось зробив не так, вибачте мене, але я вас дуже люблю». Це були його останні слова», — розповідає Ірина.

Ірина, сестра вбитого Дмитра Рязанцева

Далі, за словами жінки, Дмитро вийшов з будинку шукати куриво, але перед цим встиг перекинутися парою слів з племінницею.

«Він вийшов, хвіртку не закрив на ключ. Донька вийшла, він стоїть, оперся на тин і дивиться в небо. Вона в нього питає: «Чого ти тут стоїш?», а він так дивиться в небо, в нікуди і відповідає: «Своїх чекаю»… І більше він не повернувся», — пригадує сестра розстріляного Дмитра.

«РОЗСТРІЛЯТИ, БЛ**Ь, ТІЛЬКИ ВІДВЕДИ ЙОГО В СТОРОНУ»

Журналісти «Слідства.Інфо» знайшли свідка розстрілу росіянами Дмитра Рязанцева. Чоловіка звати Олександр. Він виїхав з Гостомеля, але погодився поспілкуватися по телефону.

Олександр пригадує, що росіяни увірвалися до нього на роботу і змусили йти за ними. Вони зайшли на територію притулку для собак, де на той час вже знаходився Дмитро. До цього свідок особисто не був знайомий із розстріляним чоловіком.

Російські солдати наказали обом чоловікам носити боєприпаси. Дмитро відмовився.

«Мені сказали: «Бери». Вони з «Урала» взяли боєприпаси, мене загрузили. Дімі сказали. Діма каже: «Не понесу, в  мене здоров‘я немає», — згадує Олександр.

Після цього один із військових РФ віддав наказ розстріляти мирного мешканця за те, що чоловік відмовився носити ящики з російськими снарядами.

«Другий каже командир до нього: «Розстріляти, бл**ь, відведи тільки в сторону його». Він (вбитий Дмитро Рязанцев, – ред.) до плит дійшов, каже: «Тут наші українці», став на коліна, до плит, і каже: «Вам піз**ц». Командир каже: «Розстріляй його на**й», той пересмикнув затвор, бл**ь, і застрелив», — розповідає свідок розстрілу.

«ХЛОПЦІ СКАЗАЛИ, ЩО ТІЛО БУЛО ЗАМІНОВАНЕ»

Ірина разом з донькою намагалися самостійно розшукати Дмитра, коли він не повернувся додому ночувати.

«Ми йшли з донькою, на нас машиніст, шофер, як правильно сказати, навів кулемет. Ми вийняли руки з кишень, цей кулемет опустили. Ходили ще три людини з автоматами. Я підходжу і питаю, кажу, що три дні тому у мене пропав брат, показую його фотографію. Сказали, що тут лежить якесь тіло. А вони кажуть: «Мы только подъехали, мы сами не знаем», — розповідає Ірина.

Жінка пригадує, що в тому районі (на території притулку для собак, — ред.) стояла російська техніка, серед якої були і машини ОМОНу. Всюди були розкидані речі. У якийсь момент Сабіна, донька Ірини, побачила тіло на землі.

«Я кажу: «Можна нам глянути?», а вони: «Ми підемо з вами». Вони йдуть, зрозуміло, що нас ведуть на мушці, ми йдемо з донькою, я близько не підходила, я вже зразу побачила по одягу, що це він», — каже Ірина.

Ірина розповіла журналістам, що вони з братом росли без батька, мама їх виховувала сама. Вони були у дуже близьких стосунках. Жінка пригадує, що як тільки побачила тіло, то одразу зрозуміла, що це її брат.

«Ми його знайшли, обличчя було опухле, синє. І на вигляд було, наче дід якийсь старий… Вона (Сабіна, донька Ірини, — ред.) дивиться на очі та каже: «Мам,  це не він, це якийсь дід». Я говорю: «Сабіна, його тапки, одяг». І вона потім теж почала плакати: «Так, мамо, це він, його кофта», — пригадує сестра вбитого Дмитра.

Росіяни забороняли жінці забрати тіло брата. Декілька разів російський командир повторив Ірині, що скоро все закінчиться, вона зможе забрати брата і спокійно його поховати. Ірина пригадує, що 10 березня, коли вони знайшли вбитого Дмитра, біля його тіла нічого не було.

«1 квітня зайшли наші хлопці. Коли ми вже приїхали з криміналістами, біля тіла стояла палка і на палці протигаз. І в мене така думка: «Десь я це бачила, це був знак, що є міна чи розтяжка». Потім нас хлопці забрали в прокуратуру давати свідчення, а після цього мені сказали, що він був замінований», — пригадує Ірина.

Жінка змогла забрати тіло брата 12 квітня. З 7 березня до 12 квітня тіло знаходилося на території притулку для тварин.

ХТО РОЗСТРІЛЯВ ДМИТРА РЯЗАНЦЕВА

За даними СБУ, Дмитра Рязанцева розстріляли двоє російських солдатів-контрактників.

Олексій Токмаков 1998 року народження віддав наказ розстріляти мирного чоловіка за те, що той відмовився розвантажувати ящик з боєприпасами. Інформації про нього у відкритих джерелах майже немає.

Олексій Токмаков, віддав наказ розстріляти цивільного

24-річний Олексій Крошкін виконав наказ і застрелив Дмитра. У профілі Олексія вказано, що він проживає у місті Кострома. У нього є дружина та донька.  Він цікавиться автомобілями та публікує фото, де він займається «дрифтом» на «жигулях».

У соціальній мережі «ВКонтакте» журналісти «Слідства.Інфо» серед друзів Олексія знайшли ще одного військовослужбовця, схоже, побратима Магомеда Фатуллаєва.

Магомед Фатуллаєв, солдат російської армії

На одному з фото чоловік позує у формі з нарукавною емблемою 331-го парашутно-десантного полку.  Про причетність цього полку до вбивств на Київщині повідомляв Центр стратегічних комунікацій ЗСУ.

Ймовірно, Олексій Токмаков і Олексій Крошкін є військовослужбовцями саме цього полку.

Читайте також: Обливали розчинником, щоб підпалити: хто з російських військових знущався над мирними жителями Чернігівщини