«Слідство.Інфо» продовжує ідентифікувати та дізнаватися деталі з життя полонених російських військових, які приїхали воювати з Україною (першу частину можна переглянути тут). За останніми даними, зараз в Україні в полоні перебувають кількасот російських військових. Щоб рідні могли знайти їх, в Україні створили сайт «Ищи своих», але російська влада заблокувала його для своїх співвітчизників.

У першій частині ми розповіли про військових з Кемерово, Бурятії, Підмосков’я та інших частин Росії. У другій частині географія окупантів розширюється. Під час затримання вони переважно кажуть на камеру, що не знають, куди і навіщо їхали.

ТАНКІСТ

На Сумщині були затримані російські військові. Як повідомляє «Суспільне», вони кинули бронетехніку, на якій прибули, і пішки йшли у бік села Токарів біля Сум. Серед тих, кого знайшли у посадці, — громадянин РФ Федоров Владислав Михайлович родом зі Старого Осколу, Білгородської області. Затриманого танкіста українські захисники доставили до Сум. На допиті 23-річний росіянин сказав, що не знав куди він їде. «Сказали, що будуть навчання проводитися. Ми навіть не знали, що заїхали на територію України. Нам нічого про це не сказали, взагалі», — з опущеними очима говорить Владислав. У затриманого є батько, мама, сестра, брат. Російський місцевий канал анонсував інтерв’ю з батьком окупанта у своїй сторінці «ВКонтактє», де навіть під опублікованим відео допиту, користувачі наполягали на тому, що «полон — це фейк».

СНАЙПЕР

Ще один полонений — 28-річний Пахтишев Леонід Вікторович. З його слів, він служить командиром відділення у 150-й мотостріецькій дивізії (військова частина № 22265), що дислокується в Ростовській області. За спеціальністю — снайпер. 

«Приїхав спочатку на кордон «ДНР» і України. Потім дали наказ їхати на Маріуполь для захоплення. Причину не пояснювали. Зіштовхнувшись зі Збройними силами України, зрозумів, що їхня підготовка значно переважає нашу. Далі продовжувати війну в Україні категорично відмовляюся. Ми не очікували такої відсічі», — розповідає окупант на одному з оприлюднених записів.

Журналісти знайшли сторінки Пахтишева в російських соцмережах «Одноклассники» і «Вконтактє». Там він викладав, зокрема, і фото у формі російських збройних сил.

ГРАНАТОМЕТНИК

У полон до українських захисників потрапив 22-річний рядовий Главацький Артемій Олександрович. Він розповів, що служить гранатометником у 15-й гвардійській мотострілецькій бригаді (військова частина № 90600) у Самарській області, що за тисячу кілометрів від кордону з Україною.

Журналісти зуміли ідентифікувати російського військовослужбовця за допомогою сторінки у соціальній мережі «Вконтактє». На своїй сторінці Главацький публікував дописи на військову тематику. 

МОТОСТРІЛЬЦІ

«Страшні щупальці війни простяглися і до Карелії», — пише на своїй сторінці тамтешній житель і публікує відео допиту 22-річного росіянина, якого взяли в полон українські військові. Єршов Яків Олександрович на допиті сказав, що його відправили на навчання. Окупант родом з Карелії служить у ​​25-й окремій мотострілецькій бригаді РФ. Їх пункт постійної дислокації у Ленінградській області, орієнтовно за тисячу кілометрів від кордону з Україною. Дев’ять років тому Якову Єршову було 13 років, він мирно відпочивав, їв шашлики, рибалив, і викладав фото відпочинку на своїй сторінці в «Одноклассниках».

Ще один окупант — Мукаров Андрій Мусаргалієвич, який проживає у Саратовській області, теж за тисячу кілометрів від України, на допиті повідомив, що служить за контрактом у 15-й окремій мотострілецькій «Олександрійській» бригаді (15 ОМСБр, в/ч 90600). За даними InformNapalm, в серпні 2008 року ця 15-та «миротворча» бригада брала участь у російській агресії проти Грузії, згодом військовослужбовці цієї бригади захоплювали Донеччину та Луганщину та брали участь в операції із захоплення Криму. Андрій Мукаров закінчив школу у 2019 році, його фото на рожевому фоні відтоді на головній світлині в соцмережі «Одноклассники». У цій же соціальній мережі родичка окупанта підтримує президента країни-агресора Володимира Путіна. На опублікованому допиті Андрій Мукаров з опущеними очима, підтверджує, що «Путін — х..ло!»

«НЕЗАКОННО ВІДПРАВЛЕНИЙ»

Також в мережі з’явилося відео допиту російського окупанта Долганова Єгора Андрійовича. «Був сюди незаконно відправлений. Мене підбили свої ж в голову. Українські медики надали мені допомогу. Мамо, забери мене звідси», — каже він на записі. Полонений не називає військової частини, в якій служить, і своєї посади. Втім, він повідомив, що мешкає в російському місті Волгоград. Журналісти знайшли сторінку користувача з таким же іменем і прізвищем і з того ж міста у соціальних мережах «Вконтактє» та «Одноклассники». Йому 18 років. Обидві сторінки давно не оновлювалися. Втім, хлопець на фото, опублікованих на цих сторінках, дуже схожий саме на того Єгора Долганова, якого взяли в полон українські захисники.