Упродовж весни 2020 року українців оштрафували за порушення правил карантину понад 200 разів на загальну суму 3,8 мільйони гривень.

Про це «Слідство.Інфо» дізналося з відповіді на запит Міністерства внутрішніх справ.

Найбільше 44 штрафи щодо порушення правил карантину — наклали у Дніпропетровській області. Всього мешканці області, які порушили  карантин, мають сплатити 765 тисяч гривень. Зазначимо, що правоохоронці Дніпропетровщини виявили й найбільше порушень: понад 2,2 тисячі. Також 26 штрафів суд присудив на Сумщині, та ще 20 на Львівщині.

Водночас, на Закарпатті, де порушень правил карантину виявили майже 100, штрафу не призначили жодного разу.

Також зазначимо, що з 3,8 мільйонів гривень присуджених штрафів українці наразі виплатили лише близько 200 тисяч. Найбільше заплатили у Хмельницькій області 78,2 тисяч гривень. Там поліцейські склали щодо порушень правил карантину понад 110 адмінпротоколів.

Окрім цього, одному мешканцю Вінниччини суд присудив покарання у вигляді громадських робіт. Це єдиний такий випадок у всій Україні.

Дані з відповіді на запит «Слідства.Інфо». Щоб збільшити зображення, клікніть на нього

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За порушення правил карантину склали протоколів на понад 11 тисяч українців

Зазначимо, що 17 березня Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила проект закону, що передбачає штрафи за порушення режиму карантину. Відповідно до нього, закрили заклади громадського харчування та обмежили правила користування громадським транспортом. Згодом перелік заборон розширився: зокрема, влада заборонила відвідувати парки та дитячі майданчики.

Послабили карантинні заходи лише 11 травня: дозволили відкрити парки, сквери, відкрили бібліотеки, музеї, літні майданчики ресторанів. З 22 травня відбувся перехід на другий етап послаблення й карантин став адаптивним.  А 1 червня у більшості областей України відновили роботу спортивні зали, школи, виші, дитсадки, поновилося пасажирське сполучення.

Нагадаємо, раніше «Слідство.Інфо» розповідало про мешканця Харкова, який на зауваження патрульного одягнути маску почав бити його гілкою. Чоловікові оголосили підозру у заподіянні легких тілесних ушкоджень правоохоронцеві та взяли його під цілодобовий домашній арешт.