Органи охорони державного кордону з початку широкомасштабного вторгнення склали 40,5 тисяч протоколів щодо людей, які незаконно перетнули кордон або спробували це зробити. Ще майже півтори тисячі за перші два роки відкритої війни отримали судові вироки за ухилення від призову на службу під час мобілізації. 

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

«У період з 24.02.2022 по 23.12.2024 за адміністративне правопорушення, передбачене статтею 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України» органами охорони державного кордону складено 40,5 тисяч протоколів стосовно осіб», — йдеться у відповіді Державної прикордонної служби України на запит «Слідства.Інфо». За скоєння такого правопорушення карають штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідь на запит «Слідства.Інфо»

За незаконний перетин кордону чи спробу це зробити можуть притягнути як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності. У Державній судовій адміністрації у відповідь на запит журналістів «Слідства.Інфо» повідомили, що впродовж 2022-2023 років за статтею 332-2 Кримінального кодексу «Незаконне перетинання державного кордону» засудили 34 людей

Ще 96 — отримали вироки статтею 335 КК — «Ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу»

Водночас за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації за 2022-2023 роки було засуджено 1490 людей. За вчинення такого злочину, відповідно до законодавства, карають позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

Читайте також: “Пацієнтки не можуть заснути через голод”: у Києві суд виправдав директора психоневрологічного інтернату, який міг нажитися під час ремонту укриття