11 жовтня, у Печерському суді Києва відбулося засідання у справі Сергія Гнезділова, військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної бригади, якого правоохоронці затримали через публічну заяву про залишення військової частини. 23 вересня ДБР відкрило провадження щодо дезертирства та передало справу до суду. Суд вирішив залишити Сергія Гнезділова під вартою строком на 60 діб без права внесення застави. Сторона захисту подаватиме апеляцію.

ОНОВЛЕНО 23.01.2025

У Бабушкінському райсуді Дніпра 23 січня пройшло засідання по справі військовослужбовця, громадського активіста та медійника Сергія Гнезділова. Чоловіка звільнили від кримінальної відповідальності. За три дні він має повернутися на службу й буде оператором БпЛА. Впродовж семи днів можна подати апеляцію на це рішення.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо» з залу суду

На початку слухання сторона захисту просила відвід судді. За словами адвоката Олександра Шадріна, Печерський районний суд порушив процедуру розподілу суддів, за якою автоматично призначають суддю для розгляду справи. Однак це прохання відхилили. Суддею залишився Євген Хайнацький. Пізніше розпочався суд з обрання запобіжного заходу. 

Прокурор Микола Шелест просив для Сергія Гнезділова тримання під вартою строком на 60 діб без права внесення застави, аргументуючи це тим, що військовий може переховуватися від правоохоронців: «Необхідно обрати найбільш суворий порядок запобіжного заходу тримання під вартою. Він (Сергій Гнезділов, ред.) може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, зважаючи на те, що випадки переховування були. Підозрюваний може знищити або спотворити будь-яку з речей. Зважаючи на те, що має звʼязки з військовими, може сприяти спотворенню або зникненню речей, які мають значення для розслідування. Також, може впливати на свідків. Може впливати на проведення слідчих і процесуальних дій».

Адвокат Олександр Шадрін зазначив, що прокурори не викликали підзахисного на допит, а відразу затримали. Шадрін також наголосив, що Сергій добровільно у 2019-му підписав контракт з армією на три роки та розраховував на те, що з березня 2022-го зможе не продовжувати його: «Сергію виповнюється 25 років тільки у травні наступного року, він навіть ще не призовного віку. Вище військове командування просило завжди військових почекати і буде демобілізація, а в підрозділі Сергія жодного разу не було ротації. Цей публічний крок СЗЧ (самовільне залишення частини, ред.) це форма вираження протесту»

У залі були люди, які готові взяти Сергія Гнезділова на поруки. Однак суд вирішив, що військовий сидітиме 60 діб під вартою без права внесення застави. Сторона захисту повідомила, що буде подавати апеляцію. 

Сергій Гнезділов каже, що пішов у СЗЧ, щоб привернути увагу громадськості до проблем демобілізації: «Верховний Головнокомандувач та Міністерство оборони не хочуть розв’язувати питання демобілізаційної програми. Попри всі роки моєї служби, я розповідав через подкаст про проблеми військових. Я зробив цей публічний крок, щоб привернути увагу до проблеми, яка є не тільки у мене, а й у війська»

Військовий Сергій Гнезділов

Нагадаємо, 21 вересня військовий Сергій Гнезділов публічно заявив, що самовільно залишив військову частину, адже служить вже 5 років. Таким чином військовий хоче привернути увагу теми демобілізації. 

Скрин допису Сергія Гнезділова

«Нас переконують, що піхоту, яка вивозила цю війну на своїх плечах нема ким міняти. 5 мільйонів військовозобовʼязаних чоловіків кажуть військовому «на нулі», що це не їхня війна, і що він має бути там до самої перемоги», — пише Гнезділов.

Після цього ДБР оголосило Сергію Гнезділову підозру у самовільному залишенні військової частини, що вчинене в умовах воєнного стану (частина 4 статті 408 КК України). Військовому загрожує до 12 років позбавлення волі.

Сергій Гнезділов — військовий та громадський активіст, засновник некомерційного фестивалю «ВиделкаFest». Ведучий подкасту від hromadske «++ подкаст», де він брав інтерв’ю в українських захисників.

У ЗСУ Сергій служить з 2019 року, під час навчання на журналіста взяв академвідпустку та пішов добровольцем у військо. Брав участь у боях за Піски, Авдіївку, Мар’їнку, Золоту Ниву, Красногорівку, Гуляйполе, Бахмут.

Спершу був командир відділення у 21-му окремому мотопіхотному батальйоні «Сармат», зараз — командир відділення аеророзвідки 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади.

Пізніше, 23 січня 2025 року у Бабушкінському райсуді Дніпра пройшло засідання по справі військовослужбовця, громадського активіста та медійника Сергія Гнезділова. Чоловіка звільнили від кримінальної відповідальності. За три дні він має повернутися на службу й буде оператором БпЛА. Впродовж семи днів можна подати апеляцію на це рішення.

Читайте також: Поліцейський, якого підозрюють у переправленні 20 чоловіків за кордон, попросив відвід судді й пішов з зали суду. Засідання перенесли.