Креативний ексдиректор телеканалу «112 Україна» Віктор Зубрицький, який роками просував російські наративи українцям, подав свою кандидатуру для участі в незаконних виборах на окупованій частині Запорізької області. 

Про це йдеться у матеріалі «Слідства.Інфо» «Ексміністр, священник, продюсер: Росія оприлюднила списки кандидатів на фейкові вибори на території окупованої Запорізької області».

На окупованих територіях Запорізької області восени 2023-го Росія вирішила провести так звані вибори. Журналісти «Слідства.Інфо» дослідили список «кандидатів» (понад 700 осіб), які балотуються від партії «Єдина Росія», і встановили, що серед претендентів на посаду фейкових депутатів є ексдиректор телеканалу «112 Україна» Віктор Зубрицький.

На фото чоловік у темно-синьому піджаку та блакитній сорочці

Віктор Зубрицький

Зубрицький родом із Миколаєва, називає себе радником голови так званої адміністрації Запорізької області. 

На сайті партії російського диктатора Путіна «Єдина Росія» Віктор Зубрицький записав пропагандистські відеовізитівки для фейкових виборів на тимчасово окупованих територіях Запорізької області. 

Скрін з сайту партії російського диктатора Владіміра Путіна

«Громадяни проголосували на референдумі (фейковий референдум РФ на окупованих територіях, — ред.) та вступили у нову для себе державу. Вони стали повноцінними громадянами Російської Федерації. Водночас вони отримали доступ до величезного соціального пакета», — говорить Зубрицький.

У своїй промові зрадник розповідає, що Росія, на відміну від України, допомагає своїм громадянам влаштувати гарне життя.

«Така турбота від держави в Україні просто неможлива… Я думаю, все вийде. Усі отримають задоволення від нової країни, від тих можливостей, які вона має», — каже він.

Раніше Зубрицький жив у Києві та працював креативним директором телеканалу «112 Україна». Це канал, який роками просував антиукраїнські наративи й російську пропаганду, за що зрештою потрапив під санкції. До слова, дружина Зубрицького була співвласницею «112»-го.

У 2016-му Зубрицький потрапив у список «21», який передбачав запровадження персональних санкцій щодо Віктора Януковича та людей із його найближчого оточення. Він перебував у цьому списку як організатор операції з дезінформації українців про Майдан. 

Також Зубрицький спродюсував два антиукраїнські пропагандистські фільми: «Бійня на Майдані» (2014 рік) та «Україна у вогні» (2016 рік).

Читайте також: Українська акторка допомогла окупантам захопити Василівку і тепер хоче стати депутаткою від Росії