Працівники СБУ проводили нараду із керівництвом Київського слідчого ізолятора щодо умов утримання детектива НАБУ Руслана Магамедрасулова до обрання йому запобіжного заходу.
Про це повідомляє «Слідство.Інфо».
Під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики керівник підрозділу детективів НАБУ Олександр Абакумов повідомив, що озвучений на суді прокурором САП текст повідомлення про обрання умов утримання Руслана Магамедрасулова був неповний.
«Поступило прохання від СБУ попрацювати в умовах СІЗО із затриманим керівником підрозділу НАБУ. Йому скоріш за все завтра оберуть запобіжний захід і привезуть у Лукʼянівське СІЗО. Просять безкоштовну камеру з неприємними сусідами. Наче як фігурант хамить працівникам СБУ на обшуках. Зараз працівники СБУ їдуть до керівництва СІЗО на нараду», – написав заступник міністра юстиції Євген Пікалов колишньому міністру енергетики та юстиції Герману Галущенку.
Під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Євген Пікалов підтвердив, що співробітники СБУ просили для детектива НАБУ камеру з гіршими умовами.
На запитання нардепів про те, чому Пікалов не відреагував на це прохання належним чином, заступник міністра юстиції відповів: «Мені це було не цікаво. До сфери моєї відповідальності не входить стеження за роботою Служби безпеки України чи будь-яких інших правоохоронних органів».
Пікалов додав: «Я ніяк не відреагував і сказав чинити по закону… Але ж я так і вчинив. Плюс, він був поміщений у камеру, яка не є найгіршою, далеко не найгіршою. Так, по фотографіях це може виглядати дуже погано, але це правда — це не найгірше. По-друге, там не було ніяких сусідів. Вони могли бути, але ми не зобов’язані садити окремо. Він перебував серед усіх інших, по 10 людей у камері. Ми могли б так зробити. Якби я керував… я чудово розумію весь контекст. Все».
Крім цього, під час засідання Євген Пікалов заперечив, що вікно у камері СІЗО Руслана Магамедрасулова було розбите. За словами заступника міністра юстиції, про це він дізнався «сьогодні на засіданні».
– Ще раз: камера без вікна?
– Не було.
– У камері не було вікна.
– Я з’ясую.
Раніше Пікалов розповів журналістці «Слідства.Інфо», що повідомлення, зачитане прокурором САП під час судового засідання щодо обрання запобіжного заходу Герману Галущенку «просто вирване з контексту»
Нагадаємо, детектива НАБУ Руслана Магамедрасулова співробітники Служби безпеки України заарештували 21 липня. Йому повідомили про підозру за пособництво Росії.
Офіційна причина — продаж самим детективом та його батьком у Дагестан (РФ), вирощеної у Житомирській області технічні коноплі. Так, СБУ стверджує, що організацією незаконного бізнесу займався саме Руслан Магамедрасулов, а його батько Сентябр Магамедрасулов здебільшого виконував його вказівки та здійснював функції контролю за сільськогосподарськими процесами на місці.
Зокрема, останній нібито контактував із громадянами РФ та особисто відвідував Росію у 2023 році. Батько високопосадовця НАБУ, за даними служби, також підтримував зв’язки з окупаційною владою у Донецькій області.
Водночас низка активістів, серед яких голова правління ГО «Центр протидії корупції» та військовослужбовець Віталій Шабунін, називав справу проти Руслана Магамедрасулова «сфальсифікованою».
22 липня 2025 року суд у Києві відправив Магамедрасулова під варту до 16 вересня. Цей термін постійно продовжували та не давали внести за нього заставу.
У листопаді того ж року керівник НАБУ Семен Кривонос розповів, що в одного з фігурантів, «який отримав 6 років», стоїть бігова доріжка в камері, а затриманий ще влітку працівниками СБУ детектив Руслан Магамедрасулов та його батько Сентябр перебувають в «абсолютно смердючих і холодних» умовах.
На початку грудня Апеляційний суд звільнив детектива Магамедрасулова та його батька з-під арешту.
Національне антикорупційне бюро України у відповідь на запит ЦПК підтвердило, що детектив НАБУ Магамедрасулов документував Тімура Міндіча та інших осіб, причетних до злочинної схеми, яку викрили в межах операції «Мідас».