Національна поліція України звільнила лейтенанта поліції Богдана Писаренка, який брав участь у нападі на колишнього військового у Дніпрі 20 червня разом з нардепом Миколою Тищенком. Журналісти «Слідства.Інфо» отримали деталі службової перевірки Писаренка, у ній йдеться, що поліцейський не знав своїх повноважень, не дотримався порядку застосування сили та не увімкнув камеру до та на початку конфлікту.

Про це «Слідство.Інфо» дізналося з відповіді на запит.

20 червня 2024 року в Дніпрі нардеп Микола Тищенка та люди в балаклавах (ймовірно, охоронці нардепа) побили ексбійця підрозділу Kraken Дмитра Мазоху. У цьому конфлікті брав участь і столичний лейтенант поліції Богдан Писаренко. На опублікованих відео нападу видно, як поліцейський застосовує силу до колишнього військового — намагається знерухомити та заламує руки.

Хочеш знати правду, яку від тебе приховують? Підтримай нашу роботу, щоб ми могли робити більше розслідувань!

Після усіх цих подій Писаренка звільнили за результатами службової перевірки, деталі якої журналісти «Слідства.Інфо» отримали запитом до Національної поліції. 

Богдан Писаренко

Як зазначають у поліції, Богдана Писаренка відрядили до міста Дніпро на період 20-21 червня 2024 року, щоб той проводив слідчі дії у рамках кримінального провадження, яке розслідується столичною поліцією.

«20 червня 2024 року близько 14:00, коли Писаренко у зв’язку зі службовою необхідністю та з дозволу слідчого вийшов з приміщення, у якому проводилися слідчі дії, то став очевидцем, а далі — учасником конфліктної ситуації між народним депутатом України Тищенком, невідомими особами в камуфляжному одязі, військовослужбовцями та цивільними особами, допустивши при цьому непрофесійне виконання обов’язків поліцейського», — описують тодішні події у Національній поліції.  

На думку правоохоронців, Писаренко не знав свох повноважень, не дотримався порядку застосування заходів примусу та не увімкнув портативний відеореєстратор до і під час конфлікту. Також столичний поліцейський не зателефонував у «102», коли громадяни заявляли йому про правопорушення. 

24 червня до Писаренка у поліції застосували дисциплінарне стягнення за скоєні проступки, а наступного дня видали наказ про його звільнення. 

Нагадаємо, що Микола Тищенко та його охоронця Костянтина Цуберу зараз судять. Правоохоронці оголосили їм підозри. Цуберу підозрюють у катуванні та незаконному позбавленні волі людини, а Тищенка лише у незаконному позбавленні волі. 

«Збожеволілий від безкарності чиновник, чиє самолюбство зачепило просте і закономірне питання українця, вирішив показати свою владу. Вирішив показати, що достатньо лише одного його бажання, і його ручні поліцейські та охоронці поб’ють, принизять, позбавляють волі і покарають будь-якого українця, який наважиться йому суперечити», — ділиться думками щодо подій 20 червня у Facebook постраждалий Дмитро Мазоха.

За рішенням суду, Тищенко зараз перебуває під цілодобовим домашнім арештом, який він не зміг оскаржити в апеляційному суді, а Цубера сидить під вартою і подав у Київський апеляційний суд скаргу на обраний йому запобіжний захід.

Вони єдині підозрювані у цій справі. Правоохоронці кажуть, що інших учасників конфлікту важко ідентифікувати, бо вони були в балаклавах. Прокурори у справі нардепа Миколи Тищенка підтвердили журналісту «Слідтства.Інфо», що проти експоліцейського не відкривали справу через події у Дніпрі.

Читайте також: «Без Тищенка Верховна Рада буде паралізована»: як нардеп намагався в суді пояснити, чому не може сидіти під домашнім арештом