Київський апеляційний суд залишив без задоволення скаргу адвокатів Тищенка на його запобіжний захід. Нардеп й надалі буде сидіти під домашнім арештом. Під час засідання адвокати казали, що без Тищенка робота Верховної Ради буде паралізована, сам нардеп казав, що у нього ніколи не було охорони та спростовував інформацію про завершення роботи його ТСК.

Про це повідомляє журналіст «Слідства.Інфо» з судової зали.

3 липня 2024 року народний депутат Микола Тищенко намагався оскаржити у Київському апеляційному суді свій запобіжний захід, який йому обрали 25 червня. Нардепа підозрюють у незаконному позбавленні волі колишнього військового у Дніпрі (частина 2 статті 146 КК України).

Микола Тищенко у суді

У своїй скарзі адвокат Сергій Руденко просив скасувати обраний запобіжний захід Тищенку у вигляді цілодобового домашнього арешту та просив пом’якшити його до особистого зобов’язання.

Одним з аргументів адвоката Руденка було те, що Тищенко є народним депутатом України і без нього робота Верховної Ради може паралізуватися.

Конвертуй гривні у викриття поганців, наділених владою. Підтримай нас одноразово або стань частиною «Слідство-клубу»

«Тищенко має, як народний депутат, відвідувати засідання Верховної Ради, що з даним запобіжним заходом практично неможливо. Це може паралізувати роботу Верховної Ради України і зірвати важливі законопроєкти, у тому числі над якими працює сам Тищенко», – каже адвокат Руденко.

Сам нардеп у суді нарікав на висмикування його слів з контексту, тиск на нього після подій у Дніпрі 20 червня та судового засідання 25 червня. Також він додав, що не має ніяких контрактів на охорону та все життя не користувався такими послугами.

Прокурори зі свого боку зазначили, що Тищенко, як народний депутат, може поїхати у робоче відрядження, якщо у нього буде м’якший запобіжний захід, та це вплине на судовий процес.

Також прокурори нагадали, що Тищенко під час вручення підозри, перед очима у правоохоронців пошкодив два своїх телефони. Тому сторона обвинувачення вважає, що Тищенко може знищити й інші докази у цій справі.

Народний депутат часто висвітлює у своїх соціальних мережах роботу своєї тимчасово слідчої комісії (ТСК) «Нацресурс», яку він створив як народний депутат. Наприклад, під приводом ТСК він разом з Нацполіцією викрив ботоферму в одному офісі в Києві. Тищенко стверджував, що цю інформацію він дізнався зі звернень громадян у його ТСК.

Це питання теж підіймали під час засідання. Прокурори зазначили, що Тищенко не надав жодних доказів існування цієї слідчої комісії. До цього Рух «Чесно», писав що на початку травня 2023 року Верховна Рада не затвердила проміжний звіт лісової комісії Тищенка, тож вона припинила свою діяльність і, відповідно, чинність ТСК нардепа.

Микола Тищенко каже, що його тимчасова слідча комісія не втратила чинності та порадив прокурорам та журналістам перевірити їхню інформацію. Питання журналістів нардеп називав провокацією.

Київський апеляційний суд залишив без змін запобіжний захід Миколі Тищенку. Він надалі буде сидіти під цілодобовим домашнім арештом.

Читайте також: Побиття військового у Дніпрі: нардеп Тищенко заявляє, що потерпілий напав на поліцейських, але у поліції цього не підтверджують