Сьогодні, 3 липня, Київський апеляційний суд залишив без задоволення скаргу адвокатів Тищенка на його запобіжний захід. Нардеп й надалі буде сидіти під цілодобовим домашнім арештом. Під час засідання Тищенко заперечив, що його Тимчасово слідча комісія «Нацресурс» втратила чинність та порадив прокурорам та журналістам перевірити їхню інформацію. Хоча ще минулого року Верховна Рада не затвердила проміжний звіт лісової комісії, тому ТСК під головуванням Тищенка припинила свою діяльність. 

Про це повідомляє «Слідство.Інфо» з зали суду. 

У жовтні 2022-го нардеп Микола Тищенко ініціював створення тимчасової слідчої комісії (ТСК) «Нацресурс», яка мала розслідувати можливі факти неефективної діяльності Держагентств лісових та водних ресурсів та Держекоінспекції. Однак на початку травня 2023 року Верховна Рада не затвердила проміжний звіт лісової комісії, тому  вона припинила свою діяльність. 

Утім, і після цього Микола Тищенко продовжував їздити з перевірками до різних установ, від імені ТСК.

Тищенко часто висвітлює у своїх соціальних мережах роботу своєї ТСК «Нацресурс», яку він створив як народний депутат. Наприклад, під приводом ТСК він разом з Нацполіцією «викрив» ботоферму в одному офісі в Києві. Тищенко стверджував, що цю інформацію він дізнався зі звернень громадян до його ТСК.

Це питання теж підіймали під час засідання. Прокурори зазначили, що Тищенко не надав жодних доказів існування цієї слідчої комісії. До цього Рух «Чесно», писав що на початку травня 2023 року Верховна Рада не затвердила проміжний звіт лісової комісії Тищенка, тож вона припинила свою діяльність і, відповідно, чинність в цій ТСК нардепа. 

Микола Тищенко каже, що його Тимчасова слідча комісія не втратила чинності та порадив прокурорам та журналістам перевірити їхню інформацію. Питання журналістів нардеп називав провокацією.

Київський апеляційний суд залишив без змін запобіжний захід Миколі Тищенку. Він надалі буде сидіти під цілодобовим домашнім арештом.

Конвертуй гривні у викриття поганців, наділених владою. Підтримай нас одноразово або стань частиною «Слідство-клубу»

Сам нардеп у суді нарікав на висмикування його слів з контексту, тиск на нього після подій у Дніпрі 20 червня та судового засідання 25 червня. Також він додав, що не має ніяких контрактів на охорону та все життя не користувався такими послугами.

Під час засідання одним з аргументів адвоката Руденка було те, що Тищенко є народним депутатом України і без нього робота Верховної Ради може паралізуватися.

«Тищенко має, як народний депутат, відвідувати засідання Верховної Ради, що з даним запобіжним заходом практично неможливо. Це може паралізувати роботу Верховної Ради України і зірвати важливі законопроєкти, у тому числі над якими працює сам Тищенко», — каже адвокат Руденко.

Нагадаємо, у Дніпрі Микола Тищенко разом з чоловіками в балаклавах напали на колишнього військового одного з підрозділів ГУР. За цим фактом поліція відкрила два кримінальні провадження. 25 червня 2024 року Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід народному депутату від партії «Слуга Народу» Миколі Тищенку, його підозрюють у незаконному позбавленні волі колишнього військового Дмитра Мазоху. У разі доведення його вини, нардеп може отримати до 5 років в’язниці. 

26 червня 2024 року Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід Костянтину Цубері — охоронцю нардепа Миколи Тищенка, який брав участь в утриманні та катуванні колишнього військового.

Читайте також: «Без Тищенка Верховна Рада буде паралізована»: як нардеп намагався в суді пояснити, чому не може сидіти під домашнім арештом