У Києві очільник підприємства «Міський магазин», яке повинне укладати договори з підприємцями на торгівлю у відведених міськвладою місцях, отримав підозру в хабарництві. За інформацією правоохоронців, чоловік брав гроші у людей за кращі торговельні місця, чим приніс збитків Україні на майже 600 000 грн. 

Київська міська влада активно бореться зі стихійною торгівлею на вулицях, зокрема йдеться про продаж продуктів у переходах або незаконних ятках біля метро. Для того, щоб контролювати незаконну торгівлю, було створено спеціальні органи, серед яких комунальне підприємство «Міський магазин». 

«Ми маємо перелік адрес на яких міська рада дозволила торгувати. Якщо серед цих адрес є вільні, то «Міський магазин» організовує торги у системі Prozorro для підприємців, за право торгувати. Далі укладає договір з переможцем та слідкує за дотриманням цього договору», — розповідає перший заступник директора КП «Міський магазин» Артем Дмитренко.

Однак, наприкінці липня 2023-го українські правоохоронці повідомили про підозру виконувачу обов’язків директора «Міського магазину» Сергію Мартинчуку у вимаганні хабарів за можливість підприємцям торгувати на вулицях Києва, чим приніс збитків Україні на 572 тисячі гривень.

Сергій Мартинчук

Посадовцю обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, йому заборонено покидати Київську область без дозволу суду, потрібно повідомляти суд про зміну свого проживання і здати паспорти.

Мартинчука підозрюють у хабарництві, зловживанні владою та підроблені службових документів. У разі доведення вини чоловіку загрожує до 10 років в’язниці з конфіскацією майна. 

Затримання Сергія Мартинчука / Фото: Київвлада

На початку лютого 2022 року Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили корупційну схему із наданням місця під торгівлю за хабарі. У схемі був замішаний, зокрема, ексочільник «Міського магазину» Аман Моламов та депутат Київської міської ради від партії «Слуга народу» Владислав Трубіцин.

Журналісти дізналися, що Владислав Трубіцин виїхав з України 13 травня 2023 за дозволом голови Державної прикордонної служби Сергія Дейнеки на підставі листа від очільника Головного управління розвідки Кирила Буданова.

Читайте також: Зв’язок з колаборантами і підозра у розкраданні коштів: скандальна фірма-відбудовниця отримала підрядів на понад 100 млн грн