Держагентство Укравтодор виконало тільки половину плану, затвердженого в Програмі розвитку автомобільних доріг. 

Про це йдеться у звіті Державної аудиторської служби.

Державну програму по розвитку автомобільних доріг державного значення затвердили на засіданні Кабінету міністрів навесні 2018 року. Відповідно до цієї програми, Укравтодор має збудувати понад 300 кілометрів доріг і відремонтувати ще майже 6 тисяч автомобільних шляхів упродовж п’яти років. Вартість програми на 2018-2022 роки — понад 300 мільярдів гривень. 

Уже в перший рік у межах програми виділили близько 30 мільярдів гривень. Однак у Держаудитслужбі початок програми називають невдалим і зазначають, що три з чотирьох основних завдань, на які у 2018 році виділили кошти, в Укравтодорі не виконали.

Єдиний показник, з який держагентство впоралося повністю — це поточний середній ремонт, тобто коли ремонтують лише верхній шар дороги. За 2018 рік у межах цієї програми Укравтодор відремонтував майже тисячу кілометрів доріг. Зазвичай гарантію на такий ремонт замовники дають 3-5 років, повідомила Слідству.Інфо регіональна координаторка організації CoST Ukraine Ольга Нос.

Однак перевірити, чи всі кошти використали доцільно та чи якісно дорогу відремонтували, доволі важко. Адже, як зазначають у Держаудитслужбі, на поточний середній ремонт не діють постанови Кабміну, які регулюють перевірки. Також для такого виду ремонту не є обов’язковою розробка проєктно-кошторисної документації та її експертизи.

«Тобто вони собі порахували, що вартість буде саме такою, а експертизу, чи справді ця сума є правильною, зазвичай, ніхто не проводить, тому що це не обов’язково», — сказала Ольга Нос.

Прогрес у виконанні інших пунктів Програми з розвитку автомобільних шляхів — на рівні від 5 до майже 70%. Зокрема, Укравтодор тільки 68% виконав план з капітального ремонту. За інформацією Держаудитслужби, невиконання цього завдання зумовлене, передусім, перерахунками та збільшенням вартості робіт.

Наприклад, на ремонт ділянки траси Львів — Шегині у 2018 році затвердили майже 100 мільйонів гривень. Однак після перерахунку виявилося, що бракує ще майже 40 мільйонів.

План з будівництва нових доріг в Укравтодорі виконали лише на чверть — замість запланованих програмною 24,3 кілометра збудували тільки близько шести кілометрів доріг.

Найнижчим показником є виконання плану з реконструкції доріг. Його Укравтодор виконав лише на 5%. Упродовж 2018 року держагентство повинно було реконструювати близько 20 кілометрів, однак зробило тільки 1 кілометр дороги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Провали «Укравтодору»