За п’ять років від трагічних подій під час Революції Гідності винних у смерті Героїв Небесної Сотні досі не покарали. За цей час померло 17 членів їхніх родин, які так і не дочекалися правосуддя.

20 лютого родичі розстріляних на Майдані протестувальників збиралися під стінами Вищої кваліфікаційною комісією суддів. Саме цього дня п’ять років тому загинуло понад 50 учасників Революції Гідності. Учасники акції вимагали звільнити «суддів Майдану», які ухвалювали рішення проти активістів Революції Гідності. Відповідно до закону «Про відновлення довіри до судової влади» їх повинні були звільнити ще декілька років тому.

Утім, «судді Майдану» донині працюють у різних судових установах, а деякі навіть подаються на конкурси до Верховного та Вищого антикорупційного судів. Під час акції жоден із членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів так і не вийшов до її учасників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Якби судова реформа відбувалася, ми б тут не стояли»: рідні Небесної Сотні вимагали звільнити «суддів Майдану»

(Головне фото — квіти біля пам’ятника Валерію Лобановському на вулиці Грушевського, де відбувалися зіткнення між протестувальниками та правоохоронцями, Київ, 24 лютого 2014 року. Фото Олександра Синиці / УНІАН)