Через відсутність вільних місць у Сімферопольському СІЗО засуджені вимушені спати по черзі. Крім цього, в камерах антисанітарні умови — клопи, сирість, немає вентиляції, а вода непридатна для пиття. Засуджені, зокрема, й українські політв’язні залишаються без медичної допомоги. 

Про це повідомляє OpenDemocracy.

Як розповів виданню адвокат колишнього політв’язня Ісмаїла Рамазанова Олексій Ладін, в камерах площею 12,5 квадратних метрів перебувають п’ятеро людей на чотири ліжка, тому сплять по черзі. 

«Приміщення практично не провітрюється. Вікно настільки маленьке, що просять не закривати «годівницю», через яку передають їжу. На стелі утворилися якісь нарости, грибок, щось капає. З огляду на те, що згори розташована камера для хворих на туберкульоз, — це дуже сумно», — цитує видання адвоката. 

За інформацією видання, востаннє кількість засуджених підраховували у 2016 році. Вже тоді окупаційна влада заявляла, що при максимальній наповненості ізолятора у 817 засуджених, фактично утримувалося більш ніж півтори тисячі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як важкохворі в’язні помирають в очікуванні медичної допомоги

У квітні 2018 року так звана «влада» Криму офіційно визнала, що сімферопольське СІЗО — одне з найбільш переповнених у структурі Федеральної служби виконання покарань Росії. Ліміт наповненості збільшили майже вдвічі. Тоді ж вийшла постанова уряду Росії, в якій йдеться, що до 2027 року в Криму планують побудувати ще одне СІЗО на 1500 засуджених. 

Нагадаємо, уповноважена з прав людини Людмила Денісова неодноразово заявляла про порушення прав засуджених у Сімферопольському СІЗО, зокрема епідемію кору, яка загрожує здоров’ю українських політв’язнів.

Однак так звана кримська омбудсменка Людмила Лубіна наполягає, що за останні 5 років СІЗО «зазнало колосальних позитивних змін якості умов утримання».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бердянська колонія: «Там — убивають»