Незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні при Раді ООН з прав людини опублікувала чергову доповідь про свою діяльність. Зокрема, у звіті комісії йдеться про вчинення російськими військовими зґвалтувань українських жінок на окупованих територіях.

Під час своєї доповіді Раді з прав людини у Женеві (Швейцарія) 25 вересня 2023 року незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні при Раді ООН з прав людини зазначила, що російські військові ґвалтували українських жінок часто у присутності їхніх рідних, які були вимушені спостерігати, як відбувається насильство.

«Комісія виявила, що у Херсонській області російські солдати ґвалтували та вчиняли сексуальне насильство над жінками віком від 19 до 83 років. Часто членів однієї родини тримали в сусідній кімнаті, тому вони були вимушені слухати, як відбувається насильство», — йдеться у доповіді.

Комісія проводила розслідування в Херсонській і Запорізькій областях. Зібрані докази свідчать про те, що застосування тортур російськими солдатами було «широко поширеним і систематичним».

Основними жертвами тортур ставали цивільні люди, звинувачені окупантами у співпраці із ЗСУ.

Раніше, журналісти «Слідства.Інфо» ідентифікували російських окупантів, які вчинили сексуальне насильство над українськими жінками. Зокрема, зґвалтування організовували російські командири, віддаючи наказ викрадати жінок з дому. Також встановлені випадки, коли окупанти погрожували жінкам вбити або зґвалтувати їхніх дітей у разі відмови жінки вступати з ними у сексуальний зв’язок.

Читайте також: Харківщина: окупант зі спільниками хотів зґвалтувати жінку, але їй вдалося врятуватися