27-річний російський військовий з Республіки Бурятія під час окупації Київщини зґвалтував жінку, погрожуючи вчинити насилля над її малолітньою донькою. Про це довідалися слідчі прокуратури, а журналісти «Слідства.Інфо» ідентифікували цього окупанта.

Українські правоохоронці наприкінці лютого 2023-го повідомили про підозру в порушенні законів та звичаїв війни під час окупації Київщини старшому сержанту 37-ої окремої гвардійської мотострілецької бригади збройних сил РФ Баіру Балданову.

Російські військові з 27 лютого по 31 березня 2022-го повністю контролювали територію Бучанської міської територіальної громади Київської області.

Окупанти погрожували цивільним фізичною розправою, залякували їх, проводили рейди по домівках українців, користувалися їхнім майном, а також обмежували можливість вільно пересуватися по вулиці.

За даними Офісу Генпрокурора України, 20-25 березня 2022 року російський солдат Баір Балданов разом з двома військовослужбовцями РФ прийшли до будинку жінки, яка жила там з матір’ю й малолітньою донькою.

Балданов наказав жінці піти за ним до гаража й погрожував, що у випадку відмови зґвалтує її дитину. Поки окупант вчиняв сексуальне насильство над жінкою, двоє інших військових РФ стояли на вулиці, щоб ніхто з сусідів не прибіг на допомогу потерпілій.

Балданов вирішив, що маючи зброю й «колег» може безкарно повторити свої дії. Через кілька днів він прийшов до будинку і ще раз познущався з українки.

Журналісти «Слідства.Інфо» ідентифікували російського військового за сторінками у соціальних мережах, яких чоловік створив чимало.

Балданову Баіру — 27 років, він живе в місті Улан-Уде Республіки Бурятія. Його 37-ма окрема гвардійська мотострілецька бригада збройних сил РФ дислокується у селі Кяхта (Бурятія).

У російського окупанта є дружина — Рада Балданова (у дівоцтві — Жилжитова). Пара разом давно, Рада чекала на чоловіка зі служби в армії ще у 2015-му: «Хочу, чтобы мой мужчина вернулся с армии». Показово, що якраз у 2015 році підрозділи 37-ої бригади армії РФ брали участь у війні на Сході України.

Жінка вважає свого чоловіка найкращим, про що пише на своїй сторінці у «ВКонтакті». Цікаво, чи змінила свою думку Рада після того, як її чоловік приїхав в Україну, щоб вбивати цивільних, ґвалтувати жінок та погрожувати скоїти сексуальне насилля над неповнолітніми дітьми.

Пара також має сина, про народження якого Баір пише: «Мой сын — самый мощный». Взагалі, судячи зі сторінок окупанта в соціальних мережах, чоловік дуже хороший сім’янин і люблячий батько. Він поширює безліч фотографій маленького сина, розповідаючи друзям, як його любить.

На одній з чисельних сторінок Баіра Балданова журналісти знайшли його фото у військовій формі й зі зброєю у руках.

Як справжній російський батько, Баір залюбки робить спільні світлини з маленьким сином у своєму армійському кашкеті.

Баір Балданов з сином у армійському кашкеті

Наразі невідомо, де зараз перебуває Баір Балданов. Якщо окупант ще живий, то йому загрожує позбавлення волі строком від 8 до 12 років (стаття 438 КК України).

Читайте також: Окупанти, які катували українців струмом і хімічними реактивами, виявилися бійцями дагестанського ОМОНу