У Верховній Раді 28 березня зареєстровано законопроєкт про заборону Російської православної церкви в Україні, так званої УПЦ Московського Патріархату. Відповідно до нього, після заборони діяльності, майно проросійської церкви має перейти у власність держави.

Про це «Слідство.Інфо» дізналося з сайту Верховної Ради. 

Авторкою законопроєкту є позафракційна депутатка Оксана Савчук, яка представляє партію ВО «Свобода». Вона пропонує заборонити діяльність Російської православної церкви на території України з дня ухвалення цього закону. Серед іншого, у разі ухвалення закону, проросійську церкву чекають наступні зміни:

  • вся церковна власність релігійних організацій РПЦ та її керівництва впродовж 48 годин з дня набрання чинності націоналізується
  • релігійні громади протягом 14 днів можуть змінити свою підлеглість — тоді церковне майно залишається за ними
  • Києво-Печерська, Почаївська та Святогірська Лаври переходять у власність держави
  • під час зміни підлеглості церковних громад РПЦ, Служба безпеки України вивчає, чи не співпрацювали вони з окупантами, винних притягує до відповідальності

Києво-Печерська лавра / Фото: УНІАН

Станом на сьогодні із законопроєктом ознайомлюється профільний комітет Верховної Ради — він вирішить, чи рекомендувати його парламенту до розгляду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ЦЕРКВА ПОЗА ПОЛІТИКОЮ»: ЯК ЄПИСКОПИ РПЦ В УКРАЇНІ СПІВПРАЦЮЮТЬ З БОЙОВИКАМИ ДОНБАСУ ТА ОКУПАЦІЙНОЮ ВЛАДОЮ КРИМУ

Ще одна депутатка 28 березня повідомила, що також зареєструвала проєкт, який забороняє діяльність РПЦ в Україні.

«Зареєструвала законопроєкт про заборону РПЦ, раніше відомої як УПЦ Московського патріархату», — заявила депутатка від фракції «Голос» Ірина Совсун на своїй сторінці у Facebook. Наразі проєкт закону авторства Совсун на офіційному сайті Верховної Ради відсутній.

Сама ж депутатка обгрунтовує свою ініціативу, зокрема, тим, що представників РПЦ неодноразово ловили на розвідувально-диверсійній діяльності. Наприклад, 16 березня у Києві затримали священника отця Онуфрія, під час обшуку будинку якого виявили, що він співпрацював із спецслужбами РФ.

Також 22 березня Нацполіція повідомила про затримання монаха-диверсанта, що був прислужником одного із храмів РПЦ. Монах передавав окупантам інформацію про розташування блокпостів та поширював фотографії об’єктів критичної інфраструктури. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФІРМА НАСТОЯТЕЛЯ ІЛЛІНСЬКОГО ХРАМУ РПЦ В УКРАЇНІ ФІГУРУЄ У СПРАВІ ПРО ВИКРАДЕННЯ І ВБИВСТВО МАЙДАНІВЦІВ

«РПЦ повинна зникнути. Це питання безпеки України — нашої сьогодні і наших дітей — завтра», — резюмує Інна Совсун. 

Вона також додає, що за місяць повномасштабної війни до Православної церкви України перейшли 28 громад, які раніше належали до московського патріархату. 

Нагадаємо, що на початку березня на журналістів «Слідства.Інфо» під час зйомки репортажу у  Києво-Печерській лаврі напали через питання до проросійських церковників про війну.