Російська православна церква в Україні незаконно побудувала церкву на місці археологічних розкопок старовинного мурованого храму ХІІ століття, що на Подолі.

Про це йдеться в новому відеоблозі «Слідства.Інфо».

В 2009 році на Подолі з`явилася дерев’яна Церква святителя Миколая РПЦ в Україні — поряд із фундаментом старовинного храму, який знайшли дослідники Інституту археології НАН України.

Зараз крім храму там стоять три вагончики, зовні схожі на будівельні. А також хрест, встановлений безпосередньо на місці археологічних розкопок.

Намір релігійної громади — побудувати на цьому місці великий кам’яний храм із допоміжними спорудами: про це свідчить розміщений на дверях церкви план розвитку території.

«План розвитку» храму на Подолі. Фото Якова Любчича

Журналісти «Слідства.Інфо» зібрали інформацію про всі земельні ділянки, якими користуються три найбільші церкви України в рамках спецпроекту «Золото церкви», та з’ясували, що земля під цей храм не виділялася. Ділянка, на якій знаходиться церква, належить київській громаді.

У мерії нам повідомили, що їм невідомо, на яких підставах релігійна громада займає цю землю. В самому ж храмі журналістам порадили звертатися до юристів РПЦвУ, але офіційний запит на інформацію церква проігнорувала.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як незаконно побудувати церкву й не понести відповідальності — досвід РПЦ в Україні

Примітно, що в 2019 році управління освіти Подільського району зверталося до Київради з проханням надати цю земельну ділянку для будівництва школи. Однак мерія відмовила. Серед іншого, в документі зазначалося, що територія вільна від капітальної забудови, однак там розміщуються капличка й будівельний майданчик, документи на які Київраді надані не були.