У спецрепортажі про 15-ох викрадених росіянами українських дітей-сиріт журналісти «Слідства.інфо» встановили, що їх утримували в Дитячому санітарно-оздоровчому комплексі «Жемчужина России». Заклад розташований у місті Анапа (Краснодарський край) на березі Чорного моря. 

Про це йдеться у матеріалі «Слідства.Інфо» «Діти були перелякані»: хто вивіз 15 українських сиріт у Росію.

4 березня 2022-го росіяни окупували село Новопетрівське на Миколаївщині, де розташовувалася школа-інтернат, у якій перебувало 15 дітей. Росіяни вивезли сиріт спочатку якомога далі від безпечних українських територій, а потім — у Росію. У пропагандистських ЗМІ Росія показала вивезення дітей як евакуацію. 

Журналісти «Слідства.Інфо» встановили, що Росія утримувала 15 викрадених українських сиріт в таборі «Жемчужина России», який знаходиться в Анапі. 

Табір Жемчужина России в Анапі

У мережі та на сайті табору легко можна знайти відео та фото приміщень, у яких розміщують дітей.

Директором санаторію є Алєксандр Кибкало, який за наказом російського уряду прийняв сиріт у таборі. 

Алєксандр Кибкало — директор санаторію в Анапі

Тобто колаборанти, яких також встановили журналісти «Слідства.Інфо», Георгій Тамбовцев та Євгенія Чернишова допомагали організувати депортацію на Херсонщині: вели облік дітей та організовували їхнє вивезення в Росію. А Кибалко та решта працівників санаторію — приймали цих депортованих та утримували у своєму таборі. 

Українські діти провели у санітарно-оздоровчому комплексі Росії близько місяця. Після чого дітям разом із їхньою директоркою і опікункою Наталією Луцик вдалося виїхати в Грузію. 

Врятовані українські діти в Грузії

Станом на сьогодні понад 19 тисяч українських дітей досі залишаються у руках окупантів. Їх всиновлюють у російські сімʼї, вчать історії Росії та їм примусово видають російські паспорти.

Читайте також: Я не могла витягти звідти тільки Юлю»: як американка врятувала названу доньку та ще 14 українських дітей, яких викрала Росія.