Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів залишила без покарання очільника Донецької обласної прокуратури Павла Угровецького за те, що він не вивіз з окупованого Маріуполя важливі документи, які стосувалися економічної безпеки України.  

Журналістам «Слідства.Інфо» стало відомо про зниклі матеріали судових справ із сайту кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Скарга на Павла Угровецького потрапила до комісії 2 грудня 2022-го. Адвокат, який подав цю скаргу, вважає, що очільник Донецької обласної прокуратури неналежно виконав свої службові обов’язки, через що Україна втратила доступ до матеріалів кримінальних справ.

Прокурор у костюмі сидить за столом

Павло Угровецький / Фото «Голос України»

У Маріуполі залишились справи, пов’язані з розкриттям економічних злочинів проти держави. Донецька прокуратура вже готувала усі зібрані матеріали, щоб відправити до Офісу Генерального прокурора. Звідти важливі для України документи мали потрапити у Бюро економічної безпеки.

Донецька прокуратура мала затверджений перелік документів та майна, які необхідно вивезти та зберегти. Прокурори домовились, що у разі нападу Росії вони вивозять документи у Кропивницький. Але ситуація 24 лютого 2022 року, схоже, зруйнувала усі плани.

Угровецький не вважає себе винним у втраті цінних документів. Він пояснив комісії, що через неочікуваний масштаб проведення бойових дій і спроб росіян взяти у кільце Маріуполь, йому прийшлось приймати рішення в непередбачуваних умовах.

У прокуратури не було свого транспорту, щоб виїхати з міста, тому вони замовили його у комунального підприємства, яке 24 лютого 2022-го не дало автівки для евакуації. Угровецький прийняв рішення евакуйовувати в першу чергу прокурорів та їх сім’ї, а за документами повернутись пізніше.

Також у 2014 році під час окупації Маріуполя були випадки затримання та вбивства прокурорів росіянами, тому Угровецький зумисне вирішив не брати документи, щоб окупанти у разі чого не змогли ідентифікувати українських правоохоронців.

Через активні бойові дії в Маріуполі Угровецький не повернувся за документами. У разі, якщо справи не згоріли під час обстрілів будівлі, то окупанти отримали доступ до важливої держінформації про економічну безпеку країни.

За висновком Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, службове розслідування не встановило, що через недбалість Павла Угровецького Україна втратила секретні документи. 

Читайте також: Затятий порушник правил дорожнього руху: новий очільник Мінкульту Ростислав Карандєєв неодноразово потрапляв у ДТП та не задекларував авто