Презентацію проекту «Суддівська кров», яка має відбутися 2 березня в Запоріжжі, погрожують зірвати. «Суддівська кров» — база даних родичів суддів, яка дозволяє будь-кому простежити родинні зв’язки судді та викрити потенційні зловживання. Проект створений командою журналістів «Слідства.Інфо».

Про можливі провокації під час презентації написав у Facebook адвокат і довірена особа кандидата в президенти Олександра Шевченка Ярослав Гришин.

«Приготуємо їм сюрприз на цій ганебній «презентації», — прокоментував він допис свого брата Станіслава Гришина в соцмережі.

У дописі йдеться, що база даних родинних зв’язків суддів є «грубим порушенням персональних даних». Згодом сам автор посту написав у коментарях — «журналістська кров буде завтра на заході».

Медіаюристка Людмила Панкратова пояснила «Слідству.Інфо», що такий коментар можна вважати погрозою журналісту. І журналіст має повідомити про це на гарячу лінію Нацполіції та прокуратури.

«Зважаючи на загально погану ситуацію з правами журналістів і частими порушеннями їхніх прав, журналісти повинні звертатися до правоохоронних органів за захистом, оскільки вважають таку погрозу як цілком реальну. Й невідомо, чи буде ця погроза реалізована, чи ні», — сказала вона.

«Слідство.Інфо» звернулося до Ярослава Гришина та прес-служби Олександра Шевченка за коментарями, однак наразі не отримало відповіді.

«Слідство.Інфо» своєю чергою повідомляє, що вся інформація, опублікована на сайті проекту «Суддівська кров» отримана виключно з декларацій родинних зв’язків суддів, які публікуються на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

«Суддівська кров» — це база даних суддівських родичів. Проект реалізовують команда журналістів-розслідувачів «Слідства.Інфо» та громадські активісти, за підтримки OCCRP (Проект розслідування корупції та організованої злочинності). Платформа дозволяє будь-кому простежити родинні зв’язки судді та викрити потенційні зловживання.

Шукати можна у двох напрямках: за прізвищем судді ви отримаєте дані про його родичів; за прізвищем родича — відстежите зв’язок із суддею.

Ви також можете клікнути на карту України та знайти потрібного суддю через суд, в якому він працює.