Німецька компанія R&G Faserverbundwerkstoffe протягом 2022-2023 років постачала епоксидну смолу, яка також використовується для виробництва безпілотників, одному з підрядників особливої економічної зони РФ «Алабуга» (Татарстан), російській компанії ООО «Композит-Изделия». Під час листування з журналістами «Слідства.Інфо» німці заперечували цю співпрацю, однак після виходу розслідування раптово написали, що вже припинили постачати свою продукцію в Росію. 

Про це йдеться у розслідуванні «Слідства.Інфо» «Німці працюють з росіянами? З чого зроблені «шахеди», які летять в Україну».

Німецька компанія R&G Faserverbundwerkstoffe протягом 2022-2023 років постачала для ООО «Композит-Изделия» епоксидну смолу, яка також використовується для виробництва безпілотників. Саме цей продукт «Композит-Изделия» мали постачати в «Алабугу» (особливу економічну зону РФ, яка розташована в Татарстані). 

Під час листування з журналістами «Слідства.Інфо» компанія заперечувала, що постачала продукцію до Росії і не давала прямої відповіді на запитання про співпрацю з «Композит-Изделия». 

Спочатку компанія перекрутила назву російського підприємства і стверджувала, що про таку компанію не знає. А вже після виходу матеріалу змінила думку і сказала, що не знала про використання такої продукції у воєнних цілях, тому наразі припинила співпрацю з російською компанією. 

«У минулому компанія R&G не мала жодних ознак того, що її продукція могла бути використана у військових цілях, і не може достовірно це підтвердити у згаданому вами випадку, незважаючи на проведені ретельні розслідування. Однак, як крайній запобіжний захід, ми негайно припинили ділові відносини з ТОВ «Композит-Изделия», — йдеться у відповіді R&G Faserverbundwerkstoffe

Раніше журналісти писали, що німецька компанія R$G Faserverbundwerkstoffe у 2023 році поставила майже 8,5 тис. кг епоксидного сполучного російській компанії «Композит-Изделия» на суму близько $80 тис. З нього можна зробити 337 безпілотників, адже на один безпілотник, за інформацією з витоку «Алабуги», необхідно 25 кілограмів цієї речовини.

Також, у період, коли ця німецька компанія постачала епоксидну смолу Росії, вона постачала цю ж епоксидну смолу українським виробникам дронів.

Власниками ТОВ «Композит-Изделия» є родина Хлєбнікових — брати Ніколай та Єгор. Донедавна серед співзасновників компанії також був їх батько Володимир. 

Сама компанія почала свою діяльність як частина російської державної холдингової компанії «Композит», яка входила до структури «Роснано».

«Роснано» працює з російськими «нанотехнологіями», а очолює її колишній заступник голови військово-промислової комісії Сергій Куліков. 

Хлєбніков-старший, ще донедавна один з співвласників «Композит Изделия», довгий час працював у держконцерні «Росенергоатом», а в середині 2000-х очолив російську енергетичну компанію ВАТ «ОГК-1».

З початку 2010-х працював заступником директора, а потім гендиректором ХК «Композит», одним із проєктів якої був завод композитних матеріалів «Алабуга-Волокно» в технологічному парку «Алабуга». 

Нині «Алабуга-Волокно» входить у структуру дочірньої компанії «Росатома» Umatex. Umatex під санкціями США, Великої Британії та України

Ще в 2013 році Хлєбніков заявляв, що основну роботу холдингу дають замовлення Міноборони РФ. 

За даними реєстрів РФ, Володимир Хлєбніков залишається гендиректором «Композит Изделий». А його діти — Єгор та Ніколай — бенефіціарами компанії, з якою торгували німці.

Читайте також: Компанія німецького депутата може постачати продукцію для виготовлення «шахедів» у Росію