За митними даними, німецька компанія Goettle Advanced Products Gmbh & Co.Kg. може постачати епоксидне сполучне російській компанії ООО «Композит Изделия». Компанія «Композит Изделия» згідно з витоків з «Алабуги» є потенційним підрядником російських виробників «шахедів» і пов’язана з військово-промисловим комплексом. 

Про це йдеться у розслідуванні «Слідства.Інфо» «Німці працюють з росіянами? З чого зроблені «шахеди», які летять в Україну».

Директором німецької компанії Goettle Advanced Products Gmbh & Co.Kg. є Юрген Ґоттл. Це місцевий депутат політичної партії «Freie Wähler Königsbrunn», член місцевого будівельного комітету, асоціації каналізаційних вод, розважальних і спортивних закладів, та входить до комісії з моніторингу руху. 

Згідно з митними даними, Goettle Advanced Products Gmbh & Co.Kg. за митними даними торгує практично виключно з Росією, за винятком декількох постачань, і впродовж усього минулого року постачала продукцію російській компанії «Композит Изделия».

Власниками ТОВ «Композит-Изделия» є родина Хлєбнікових брати Ніколай та Єгор. Донедавна серед співзасновників компанії також був їх батько Володимир.

Сама компанія почала свою діяльність як частина російської державної холдингової компанії «Композит», яка входила до структури «Роснано».

«Роснано» працює з російськими «нанотехнологіями», а очолює її колишній заступник голови військово-промислової комісії Сергій Куліков

Хлєбніков-старший, ще донедавна один з співвласників «Композит Изделия», довгий час працював у держконцерні «Росенергоатом», а в середині 2000-х очолив російську енергетичну компанію ВАТ «ОГК-1».

Кожна гривня може стати нашим новим розслідуванням. Приєднуйся до «Слідство-клубу». Підтримай нашу роботу!

З початку 2010-х працював заступником директора, а потім гендиректором ХК «Композит», одним із проєктів якої був завод композитних матеріалів «Алабуга-Волокно» в технологічному парку «Алабуга». 

Нині «Алабуга-Волокно» входить у структуру дочірньої компанії «Росатома» Umatex. Umatex під санкціями США, Великої Британії та України

Ще у 2013 році Хлєбніков заявляв, що основну роботу холдингу дають замовлення Міноборони РФ. 

За даними російських реєстрів, Володимир Хлєбніков залишається гендиректором «Композита». А його діти — Єгор та Ніколай — бенефіціарами ООО «Композит изделия», з якою, схоже, торгують німці.

Партія «Freie Wähler Königsbrunn» завжди згадує, що дуже підтримує український народ, але при цьому заяви її про Україну звучать контроверсійно. 

На сторінках німецького видання Sueddeutsche Zeitung на той момент голова парламентської групи BVB / FREE WÄHLER Петер Віда так висловився про санкції: «Політична партія «FREIEN WÄHLER» вважає деякі санкції проти Росії сумнівними з огляду на енергетичну кризу. Певні санкції необхідно переглянути, якщо вони завдають нам шкоди»

Також FREIEN WÄHLER наголошують на припиненні війни і вважають бажання України перемогти «наївним». 

У «FREIEN WÄHLER» не поділяють побоювань, що Росія зможе передислокуватися і поповнити запаси боєприпасів у разі перемир’я. 

На початку цього року хакери зламали поштові сервери іранської компанії «IRGC Sahara Thunder», на яких розміщувався масив даних про виробництво ударних безпілотників «Shahed-136» для Росії. Там містилась інформація і про «Алабугу». 

Журналісти «Слідства.Інфо» подивились документи витоку. У ньому, окрім реальних схем безпілотників, є презентація під назвою «Проект производства лодок». Там вказано, скільки матеріалів потрібно для виготовлення кожного виробу. 

А також перелічені потенційні постачальники цих матеріалів. Інформація на слайдах стосується найпізніше квітня 2023 року. 

Російська компанія ООО «Композит-Изделия» заявлена у презентації як постачальник епоксидного сполучного. 

Це композитні матеріали, які завдяки своїй легкій вазі, міцності та гладкій поверхні є ідеальним матеріалом для виготовлення багатьох деталей в авіабудуванні. 

Читайте також: Німці працюють з росіянами? З чого зроблені «шахеди», які летять в Україну