Одеський окружний адміністративний суд визнав звільнення експрокурора області Миколи Стоянова протиправним та зобов’язав Офіс Генерального прокурора поновити його на службі в прокуратурі.

Про це йдеться в ухвалі суду від 9 червня.

Також одеські судді зобов’язали проінформувати Мін’юст про скасування заборони Стоянову обіймати протягом 10 років певні посади, як цього передбачає закон про люстрацію.

Нагадаємо, Миколу Стоянова звільнили у квітні 2016 року. Як повідомляла «Українська правда», підставою для звільнення стали результати люстраційної перевірки щодо нього та лист президента Порошенка. Раніше, у березні 2016-го тодішній генпрокурор Віктор Шокін призначив Стоянова прокурором Одеської області — замість Давида Сакварелідзе, на виконання постанови Одеського окружного адміністративного суду. Тоді його призначення викликало в місті хвилю обурення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повсталий з люстрації: статок в два мільйони доларів родини прокурора Києва

У 2014-му Стоянова вже призначали прокурором Одещини. До цього він працював у органах прокуратури на різних посадах. Саме Микола Стоянов у 2010 році закрив справу проти одіозного лідера проросійської партії «Родина» Ігоря Маркова, яку згодом поновлювала ГПУ. Місцеві медіа називали Стоянова людиною колишнього генпрокурора Святослава Піскуна.

«Слідство.Інфо» раніше розповідало про численні статки дружини колишнього прокурора області Тетяни. Лише в Одесі вона (яка офіційно працює викладачкою в університеті) має три квартири в елітних житлових комплексах та частку в дорогому ресторані, розташованому на морському узбережжі, а також декількома пабами. В Одеській області в її власності — частина бази відпочинку, земельні ділянки та будинок у Коблево на 400 квадратних метрів у кількох метрах від моря. Окрім цього, сім’ї Стоянова належить низка нерухомості на Миколаївщині та по всій країні.