Кілька днів тому, 10 березня, Сергій Юлдашев провів свою першу робочу нараду як новий прокурор Києва. Утім, у кріслі посадовця столичної прокуратури він не вперше. Там він працював до 2015 року, поки його не люстрували. Закон “Про очищення влади” до нього застосували, оскільки він займав керівні посади за часів президентства Віктора Януковича. Проте, Юлдашев майже одразу звернувся до суду, виграв його, а відтак — нещодавно поновився в керівному кріслі. 

“Слідство.Інфо” поцікавилося майновим станом сім’ї нового очільника прокуратури Києва і виявило, що він є доволі успішним. Поновлений посадовець Сергій Юлдашев та члени його родини протягом останніх років купили сім квартир у престижних житлових комплексах Києва та Дніпра, а також придбали кілька нових автомобілів. За останні роки статки прокурора і його родичів поповнилися щонаймеше на два мільйони доларів. Детальніше про майно Юлдашева дивіться в новому блозі “Таємниці Слідства”. 

Кращі новобудови столиці для прокурора і його родини

Поки Юлдашев боровся в суді за своє місце на державній службі, він також активно вкладав гроші в нерухомість. У 2018 році чоловік придбав одразу три квартири в Києві на Печерських пагорбах. Апартаменти прокурора розташовані в одному з найдорожчих житлових комплексів столиці PecherSky. Вартість одного квадратного метра там складає від трьох до шести тисяч доларів. Якщо брати за основу середню ціну, то ці помешкання сім’ї Юлдашева коштують близько мільйона доларів. 

Того ж року він придбав квартиру в Дніпрі на майже 120 квадратів. Вона також розташована в престижному комплексі в центрі міста. Зараз її вартість коливається від 150 до 170 тисяч доларів. Примітно, що в Дніпрі Юлдашев тривалий час жив та працював в місцевій прокуратурі. 

Нова нерухомість після звільнення посадовця також з’явилася у його родичів. У 2015 році квартиру на майже 90 квадратних метрів в новобудові придбав батько прокурора. Він є науковцем, а нещодавно став помічником народного депутата від “Опозиційної платформи — За життя” (ОПЗЖ) Рената Кузьміна. Цей парламентар за часів Януковича був заступником генерального прокурора України, а після Революції Гідності тривалий час переховувався від слідства.  

У тому ж 2015 році нову квартиру купила колишня дружина прокурора Альона Юлдашева. Одразу після розлучення вона придбала апартаменти  площею 122 квадратних метри в житловому комплексі “Златоустівський” у Шевченківському районі, поблизу центру столиці. Найменша вартість такого житла на сайтах оголошень складає близько 150 тисяч доларів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Прокуратура Києва не дорахувалася понад 270 тисяч арештованих доларів — винних нема

Найбільша квартира, якою володіють родичі Юлдашева, оформлена на маму прокурора. Це апартаменти на 242 квадратних метри також в столичній новобудові. Там же їй належить аж п’ять паркомісць. Сумарна вартість майна в цьому комплексі складає приблизно пів мільйона доларів.

Майно родини прокурора Києва Сергія Юлдашева/ЗОБРАЖЕННЯ Слідство.Інфо

Примітно, що Ірина Юлдашева придбала її одразу після першого призначення сина на посаду прокурора Києва   це було в 2014 році. До того він працював в інших регіонах України. Згодом, як випливає з офіційних державних реєстрів,  Юлдашев зазначав цю квартиру місцем свого проживання. 

Позика у понад мільйон доларів та люксові авто 

З відкритих джерел відомо, що мама прокурора є підприємцем, проте в бізнесі вона лише близько двох років з 2018-го. Тобто вже після купівлі дорогої нерухомості. Крім того, відповідно до державного реєстру речових прав, у 2015 році, після звільнення сина з прокуратури, Ірина Юлдашева позичила жительці Дніпра понад мільйон доларів, а та, у свою чергу, передала їй в іпотеку кілька дуже коштовних об’єктів нерухомості. Мова йде про квартиру в престижному дніпровському ЖК “Башки” на 160 квадратів та нежитлові приміщення в історичному центрі міста. 

Також у 2019 році мама прокурора придбала новий електромобіль Audi. Модель доволі коштовна, на сайтах оголошень її вартість стартує від 90 тисяч доларів. 

Після звільнення з прокуратури, змінив автівку і сам Юлдашев. У 2018 році він купив новий Mercedes Benz, а через рік   мотоцикл італійської марки Ducati.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як заступник голови ДБР Януковича не захищав

Загалом у період з 2014 по 2019 рік Юлдашев або члени його родини придбали сім квартир у новобудовах Києва та Дніпра, а також кілька автівок. За підрахунками  журналістів “Слідства.Інфо”, вартість цього майна сягає двох мільйонів доларів. І більша його частина з’явилася незабаром після того, як Юлдашев пішов з посади. З відкритих джерел відомо, що в 2018-2019 роках він вів бізнес був співзасновником двох компаній, які спеціалізуються на нерухомості. Проте з кінця минулого року він уже не володіє фірмами. Ексдружина прокурора офіційно не має бізнесу, який міг би пояснити високі статки. 

Пояснювати походження коштів своєї родини Юлдашев відмовився та зазначив, що незабаром подасть декларацію, де буде відображена інформація про його доходи та видатки. Також наприкінці березня Сергій Юлдашев має пройти планову атестацію, яка відбувається в межах реформи прокуратури.