Один з нападників на добровольця Олексія Щербину раніше переховувався від українських правоохоронців в окупованому Криму. Йдеться про 40-річного вихідця із села Спаське на Дніпропетровщині Леоніда Ігнатенка. Нагадаємо, що у Києві після бійки з добровольцем спільник Ігнатенка вистрілив у Щербину, після чого військовий помер.

Про це йдеться у розслідуванні «Слідства.Інфо»: «Люди з кримінальним минулим: нові деталі вбивства військового у Києві».

Судячи з відео з камери спостереження, яке опинилося в розпорядженні «Слідства.Інфо», саме Леонід Ігнатенко першим вдарив добровольця.

Як з’ясували журналісти, 15 років тому Ігнатенко побив фермера-односельчанина Анатолія Гайворонського, проте покарання за це не отримав. Суд розглядав цю справу так довго, що зрештою її закрили за строками давності.

«Було навіть таке, шо він взяв булаву, ходив по вулиці і п’яним бив кого-небудь. Його боялися всі в селі, розумієте, чи ні? Його всі боялися в селі. Тому що цей Ігнатенко це страшне щось, розумієте?», — пригадує фермер.

Втім, у 2010-му році Ігнатенка таки засудили до п’яти років ув’язнення за неодноразові випадки хуліганства та побиття. Він трощив магазини у селі та бив односельчан. Із в’язниці Ігнатенко вийшов у травні 2014-го. А через півтора року його оголосили в розшук, у якому він перебував до середини 2019-го. Як з’ясували журналісти, переховуватися від слідства він міг в окупованому Криму.

Три з половиною роки Леонід Ігнатенко перебував у розшуку

Зокрема, «Слідство.Інфо» в мережі виявило спільне фото Ігнатенка з дружиною та сином. Зроблене воно було під час святкування Нового 2016-го року на території п’ятизіркового готелю «Аквамарін Резорт» у Севастополі. На той момент Ігнатенко вже тиждень перебував у розшуку. Під час святкування гості танцювали, їли морепродукти і дивилися новорічне привітання президента Російської Федерації Владіміра Путіна.

Під час перебування у розшуку Ігнатенко з сім’єю святкував Новий рік в окупованому Криму

Під час аналізу інформації про Леоніда Ігнатенка журналісти помітили цікавий збіг: його колишня і нинішня дружини зверталися до суду з ідентичним проханням: дозволити їм виїхати з дитиною на відпочинок до Криму без згоди батька. Колишня дружина зверталася у 2016 році, а нинішня — у 2017-му. Примітно, що саме в той момент Леонід Ігнатенко був у розшуку і міг перебувати у Криму.

Колишня дружина Ігнатенка Юлія Волок відмовилася відповідати на запитання журналістів.