Новий начальник управління СБУ на Волині Павло Данюков фігурував у справі щодо тиску спецслужби на горіховий бізнес в Україні.

Про нове призначення Слідство.Інфо довідалося з сайту Офісу президента. Володимир Зеленський підписав указ щодо зміни керівництва СБУ у Волинській області 7 листопада. 

Раніше Павло Данюков був заступником начальника головного управління СБУ в Києві та області, а також очолював відділ боротьби з корупцією. Про його діяльність на цій посаді у 2015-му році робили розслідування журналісти проекту Bihus.Info. 

У ньому йдеться про те, що Данюков та інші високопосадовці СБУ чинили тиск на українського експортера волоських горіхів. Це супроводжувалося затримками на митниці і відкриттям кримінальних проваджень щодо представників бізнесу. 

Як зазначають журналісти, свої дії Данюков аргументував заходами із запобігання контрабанді та корупції в митних органах.

У так званій “горіховій справі” фігурував також колишній заступник начальника Головного управління з боротьби із корупцією та оргзлочинністю СБУ Павло Демчина. Раніше Слідство.Інфо розповідало про таємні статки Демчини. Зокрема, про маєток під Києвом, кілька земельних ділянок та чотири автівки, дві з яких є люксовими. Офіційно нерухомістю та машинами володіла матір його трьох дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Демчина написав заяву до ГПУ, в якій назвав журналістку Слідства.Інфо “наближеною до НАБУ”

Нагадаємо, що в серпні цього року президент Зеленський заявив про проблему нелегального видобутку бурштину в трьох областях України — Житомирській, Рівненський і Волинській. Він також наголосив, що правоохоронні органи, серед яких, зокрема, й СБУ, покривають незаконну діяльність і наполіг на звільненні керівництва силових структур в цьому регіоні.