На земельній ділянці держпідприємства «Агрокомбінат «Пуща-Водиця» в Оболонському районі Києва без будь-яких дозвільних документів збудували готель на понад 500 квадратних метрів. Тепер столична прокуратура вимагає знести будівлю.

Про це «Слідство.Інфо» довідалося з офіційного сайту прокуратури Києва.

Як зауважують у прокуратурі, підприємець самовільно зайняв частину землі, якою користується агрокомбінат, і побудував там готель.

Ні особи підприємця, ні адреси готелю в прокуратурі не повідомляють. Однак зазначають, що ділянка, на якій збудовано готель, належить до земель сільськогосподарського призначення. Рішень про зміну цільового призначення та передачу її в оренду не приймалось. 

Зараз у прокуратурі звернулись із позовом до Господарського суду Києва, в якому вимагають знести готель.

Зазначимо, що «Агрокомбінат «Пуща-Водиця» має в користуванні понад 2 тисячі гектарів землі у столиці та на її околицях.

Раніше видання «Наші гроші» розповідало про розслідування правоохоронців, які вважали, що держпідприємство зазнало багатомільйонних збитків через укладання інвестиційних договорів із забудови понад 200 гектарів землі у Подільському районі Києва.

Відповідно до цих договорів, замість землі держпідприємство отримало у 2015 році суму коштів, нібито еквівалентну 5% житлової площі об’єктів будівництва — майже 84 мільйони гривень. Водночас, на думку слідства, реальна вартість квартир була значно вищою і складала 470 мільйонів гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Землю під Львовом, виділену учасникам АТО, виставили на продаж за $540 тис

Також нагадаємо, що, як ми довідалися, депутат «Слуги народу» Володимир Тимофійчук орендує будинок у селі Тарасівка під Києвом на майже 250 квадратів у дружини колишнього першого заступника директора агрокомбінату «Пуща-Водиця» Юрія Карпічева. При цьому за майже рік роботи в парламенті депутат Тимофійчук отримав 156 тисяч гривень компенсації з бюджету на оренду житла в столиці чи на її околицях.

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», народні депутати отримують компенсацію за оренду житла у столиці. Стандартна сума цієї компенсації на нардепа — близько 20 тисяч гривень на місяць. Право на неї мають ті парламентарі, які не мають нерухомості у Києві чи на його околицях. Щоб отримувати ці гроші, треба звернутись до апарату ВР зі спеціальною заявою. Її, як ми виявили, не гребували подавати ні депутати з багатомільйонними статками, ані ті, хто й так забезпечений у Києві житлом.

За нашими підрахунками, орієнтовно за 10 місяців (дані за цей період опубліковано на сайті парламенту) компенсацію з держбюджету отримали близько 170 депутатів на загальну суму 30,1 мільйона гривень. Це понад 40 відсотків усього депутатського корпусу.

Фото — з сайту vz.ua.