Представники медіа опублікували спільну заяву, в якій закликали правоохоронців розпочати кримінальне провадження щодо перешкоджання журналістській діяльності за фактом позбавлення акредитації Верховної Ради 19 українських видань, серед яких «Слідство.Інфо».

Про це йдеться у заяві «Медіаруху».

«Ми, журналісти і представники медійних організацій, обурені рішеннями Апарату Верховної Ради України та Комітету ВРУ з питань свободи слова, які всупереч законодавству позбавили акредитації 19 українських медіа. Зокрема, акредитації позбавили “Слідство.Інфо”, “Громадське телебачення Донбасу”, “Ніквесті” та ряд інших», — повідомили представники медіаспільноти.

Також порушенням є й те, що акредитації позбавили цілі редакції, а не окремих журналістів, ідеться в заяві. У таких діях Комітету з питань свободи слова та пресслужби парламенту «Медіарух» вбачає ознаки цензури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Слідство.Інфо» запустило клуб доброчинців: як долучитися

«Ми вимагаємо у правоохоронних органів негайно порушити кримінальне провадження за статтею 171 Кримінального кодексу України, оскільки таке позбавлення редакцій акредитації є також перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів», — повідомили вони.

Також представники медіаспільноти закликали Комітет ВР з питань свободи слова провести засідання і скасувати своє рішення щодо позбавлення акредитації редакцій українських ЗМІ.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що пресслужба Апарату Верховної Ради на підставі Комітету ВР зі свободи слова позбавила «Слідство.Інфо» акредитації. Підставою назвали «невиконання меті акредитації», а саме — «всебічного, об’єктивного та збалансованого висвітлення журналістами (…) діяльності Верховної Ради України».

Медіаюристи вже засудили це рішення. Зокрема, незаконним назвала його юристка «Інституту розвитку регіональної преси» Оксана Максименюк, оскільки акредитація не зобов’язує журналістів публікувати інформацію, яку вони отримують у Верховній Раді, як і постійно висвітлювати її діяльність.

Також стало відомо, що переглянути рішення комітету доручив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.