32-річний капітан 147-го гвардійського артилерійського полку під час окупації Сумщини знущався з цивільного, наказавши трьом військовим РФ його розстріляти. Українські правоохоронці повідомили йому про підозру, а журналісти «Слідства.Інфо» ідентифікували окупанта.

Українські правоохоронці 20 листопада 2023 року повідомили про підозру в порушенні законів та звичаїв війни під час окупації Сумщини командиру 5 батареї реактивної системи залпового вогню 9ЛК57 «Ураган» 147 самохідного артилерійського полку Сухопутних військ Міноборони Росії Константіну Озаєву.

На початку березня 2022-го під час окупації села Боромль Сумської області військовий РФ Константін Озаєв зупинив цивільне авто. Чоловік показав документи окупанту й повідомив, що у машині лежить тіло вбитої жінки. Українець знайшов свою знайому на вулиці й вирішив відвести у село. Озаєв запропонував чоловіку закопати труп у найближчий воронці від вибуху або на узбіччі дороги, однак цивільний відмовився це робити.

Окупант забрав документи чоловіка й почав перевіряти, чи не служив той в АТО. Саме тоді Озаєв віддав наказ трьом підлеглим військовим РФ прострелити коліна українцю.

Мешканець села почав просити не робити цього, тоді Озаєв наказав військовослужбовцям його стратити. Окупанти націлили зброю на чоловіка та звернулися до Озаєва з проханням відійти від лінії вогню.

Українця врятувало повідомлення від  «колег» Озаєва про терміновий переїзд в інше місце. Поки росіяни відволіклися, чоловік сховався у будівлі поруч і врятував своє життя.

Журналісти «Слідства.Інфо» ідентифікували окупанта.

32-річний Константін Озаєв родом з міста Лагань (Республіка Калмикія). Задля того, щоб вбивати та катувати українців, російський військовий проїхав майже 1200 кілометрів.

Окупант після закінчення школи вступив до артилерійського командного училища в Казані. У 2013 році закінчив навчання в Михайлівській військовій артилерійській академії на посаді командира взводу гаубичної батареї. За розподілом потрапив до 147-го гвардійського самохідного артилерійського Сімферопольського Червонопрапорного орденів Суворова, Кутузова та Олександра Невського полку, що базується у Калінінці Московської області.

У 2020 році Озаєв став командиром 5-ої батареї реактивної системи залпового вогню «Ураган».

Російський військовий воює проти України з перших днів повномасштабного вторгнення. Навесні 2022 року від російського диктатора Владіміра Путіна окупант Озаєв отримав орден «За мужність».

Наприкінці 2022-го Озаєв тренував мобілізованих росіян на території Білорусі, а також брав активну участь в окупації українських територій. 

Журналісти «Слідства.Інфо» додзвонилися до Константіна Озаєва. Окупант не здивувався, коли почув про підозру від правоохоронців, однак відмовився спілкуватися з українськими журналістами. За скоєні злочини окупанту загрожує ув’язнення до 12 років (стаття 438, частина 1 КК України).

Читайте також: В ІТТ Херсона росіяни вбили полоненого тероборонівця. Журналісти ідентифікували окупантів

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».