Журналісти «Слідства.Інфо» встановили деякі російські підрозділи, які перебували у Давидовому Броді на Херсонщині й, можливо, вчиняли злочини проти цивільних. 

Про це йдеться у матеріалі «Слідства.Інфо»: «Відбирали їжу, яка призначалась для дітей»: злочини росіян в Давидовому Броді на Херсонщині.

Бої за Давидів Брід точились кілька місяців. 4 жовтня над селом замайорів український прапор. Під час звільнення Давидового Броду українські захисники завдали суттєвих втрат окупантам. 

Журналісти «Слідства.Інфо» встановили, що за час окупації села там перебували 94-й полк особливого призначення Росгвардії, кадирівський полк «Сєвєр-Ахмат» та ОМОН «Ахмат-1», 234-й гвардійський десантно-штурмовий полк 76 десантно-штурмової дивізії — «псковський десант», який вже відомий злочинами в Бучі. А також — підрозділи, які входили до Південного військового округу РФ. 

У Давидовому Броді загинув сержант росгвардії Владімір Барсук. Відомо, що він був заступником командира 106-й гвардійської повітряно-десантної дивізії. Від 2020 до 2022 — командиром 137-го гвардійського парашутно-десантного полку.

Російський окупант Владімір Барсук, який брав участь в окупації села Давидів Брід на Херсонщині

Також у селі було ліквідовано майора військової розвідки Росгвардії Сєргєя Попова. Від 1999 до 2000-го він служив у загоні спецсили ВВ МВС на Північному Кавказі.

Російський окупант був розвідником-гранатометником. Від 2019 до 2022-го Попов виконував обов’язки заступника командира батальйону оперативного призначення Росгвардії. 

За попередніми даними, він загинув 25 вересня в місцевій школі, де розташовувались окупанти та куди завдали удару ЗСУ. Внаслідок вибуху Попов отримав травму та помер від крововтрати.

У Давидовому Броді українські військові ліквідували також мародера Владіслава Дятлова — спецпризначенця Росгвардії.

Портрет російського окупанта у формі на білому тлі

Російський окупант Владіслав Дятлов, який брав участь в окупації села Давидів Брід на Херсонщині

Окупант фільмував на телефон мародерства, які вчиняв в Україні. Кадри потрапили у соцмережі після його смерті.

Журналісти знайшли у друзях Дятлова іншого росгвардійця — 37-річного Алєксандра Шумайлова, — який, ймовірно, також бере участь у війні проти України. Чоловік родом з Нижнього Тагілу, він розлучений, має доньку. Шумайлов живий і регулярно заходить у соціальні мережі. 

 

Ймовірно, в окупації села брав участь сержант 234 полку 2 батальйону 5 роти армії РФ Андрєй Сухих. У російських пабліках повідомляють, що Сухих також був у Бучі на Київщині, Попасній у Луганській області, після чого поїхав знущатися з людей на Херсонщину. Окупант 14 лютого 2023-го загинув біля Кремінної (Луганщина). 

Ще один російський військовий водій-електрик відділення взводу реактивної артилерійської батареї Даніл Саітов. Чоловік у липні 2021-го підписав контракт зі збройними силами РФ. Саітов воював на території України протягом 4 місяців, після чого українські захисники ліквідували його у Давидовому Броді. 

Старший лейтенант Інокєнтій Хуторской у травні 2022-го закінчив свою участь у так званій спеціальній військовій операції й відправився до матері — Маріни Хуторской — у труні. На своїй сторінці у російські соцмережі «ВКонтакті» жінка ділиться дописами пропагандиста РФ Захара Прилєпіна й, попри загибель сина, продовжує підтримувати злочинну війну.

Військовий РФ Дмітрій Чорний сам зізнався у російських соцмережах, що брав участь в окупації села з 4 квітня до 7 серпня 2022-го. Окупант завбачливо приховав свою сторінку, вказавши статус «щасливим треба бути тихо». Чоловік ще живий, оскільки активно заходить на свою сторінку у «ВКонтакті».

Як розповіли журналістам «Слідства.Інфо» в Херсонській обласній прокуратурі, наразі розслідується 130 порушень законів та звичаїв війни в селі Давидів Брід, до яких причетні російські військові. Окупантам загрожує позбавлення волі строком від 8 до 12 років (стаття 438 КК України).