Деякі підозрювані у корупційних злочинах добровільно передали гроші зі своїх застав на потреби Збройних сил України. Застава — це гроші, які підозрювані вносять як гарантію того, що вони не втечуть від розслідування, її вносять аби не сидіти в СІЗО, якщо це дозволяє суд.

Про це повідомив в.о. керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук в коментарі «Слідству.Інфо».  

«Ми намагаємося зберегти процесуальні строки у наших розслідуваннях. Також направляємо частину коштів із застав на спецрахунок Збройних сил України. Є таке, що наші підозрювані пишуть клопотання і добровільно перераховують ці кошти на рахунок ЗСУ. На потреби держави. Потім, можливо, їм це якось врахується, коли будуть слухати справи по суті в суді», — сказав антикорупційний прокурор Максим Грищук. 

Однак, він не назвав, хто саме з підозрюваних це зробив і про які суми йдеться.

Максим Грищук разом зі своїми колегами-антикорупційними прокурорами зараз воює в територіальній обороні Києва. Вони сформували «прокурорський» підрозділ і обороняють підступи до столиці. «Слідство.Інфо» побувало на бойовому посту і поспілкувалося з прокурорами. 

Нагадаємо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура – це орган, який бореться з корупцією переважно серед топ-посадовців. Цей орган стежить за зловживаннями та порушеннями з боку депутатів, урядовців, суддів та бізнесменів, причетних до розкрадань бюджетних коштів. Прокурори наглядають за антикорупційними справами, які розслідують детективи Національного антикорупційного бюро, а потім у судах добиваються покарання винних.