Авто, яким раніше користувалася дружина екснардепа Семена Семенченка, зафіксували поблизу будинку ексголови Нацбанку (НБУ) Якова Смолія у грудні 2019 року. Якраз в цей час тривали акції протесту за відставку Смолія, які останній пов’язував з Ігорем Коломойським.

Про це свідчить фото, яке є в розпорядженні «Слідства.Інфо».

Зі слів ексголови НБУ Якова Смолія, який і надав нам цей знімок, його зробили на початку грудня 2019 року, під час однієї з акцій неподалік його будинку. У цей час відбулося кілька акцій протесту, під час однієї з яких переодягнені у костюми смерті люди привезли на возі труну із написом «Смолій». Акція імітувала траурну процесію з вінками та оркестром.

Семенченко, будучи депутатом, вказував цей мікроавтобус у своїй декларації

Ексочільник Нацбанку Яків Смолій розповів нам, що цей мікроавтобус Nissan NV200 стояв біля  в’їзду у котеджне містечко, де протестували молодики у чорному тактичному одязі без розпізнавальних знаків. Він пригадує, що протестувальники не справляли враження «випадково запрошених людей».

«Одне із відео демонструвало, що ці люди були вишикувані в шеренгу, слухали якісь вказівки, команди когось зі старших. Зрозуміло, що це були якісь такі спортивної структури люди з певним вишколом», — розповідає він.

Акції поблизу його будинку Смолій називає замовними.

Нещодавно «Слідство.Інфо» у своєму розслідуванні «Солдати мільярдера» оприлюднило докази, що цими молодиками були члени організації «Донкорп Україна», пов’язаної із Семеном Семенченком. Як ідеться у розслідуванні, представники структури Семенченка діяли в інтересах олігарха Ігоря Коломойського.

Офіційно мікроавтобус Nissan NV200 2010 року випуску, що на фото, належить львів’янину Михайлу Карапаті. Але Семен Семенченко, будучи народним депутатом, вказував цей автомобіль у своїх деклараціях. Судячи з документів, ним користувалася дружина Семенченка Наталія Московець.

Колишній «донкорпівець» Євген Сікора розповів «Слідству.Інфо» що Семен Семенченко безпосередньо координував театралізовані акції проти Смолія. «Він всі ці сценарії затверджував, коректував. В принципі, він і був присутній, лише з машини спостерігав. Періодично телефонував, поправляв, там, що неправильно робите», — розповів Сікора.

Семен Семенченко у коментарі «Слідству.Інфо» зазначив, що не має прямого відношення до діяльності «Донкорпу», лише час від часу «консультує хлопців».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бійці Семенченка охороняли «Центренерго» Коломойського

Нагадаємо, що днями Служба безпеки України повідомила про припинення діяльності незаконної приватної військової компанії. Серед організаторів цієї структури слідство називає Семена Семенченка, а також «позаштатного агента Національного антикорупційного бюро» Євгена Шевченка. За даними СБУ, до складу компанії входило понад 150 осіб. Під час обшуків правоохоронці вилучили кілька десятків одиниць зброї, 5,5 тисяч набоїв, фінансову документацію та чорнові записи.