Телеграм-канал, який опублікував адресу та особисті дані одеського активіста Дем’яна Ганула, а також писав погрози йому, досі не заблоковано. Інцидент трапився ще влітку 2024 року. Тоді Ганул звернувся до правоохоронців із заявою і згодом повідомив, що кіберполіція зайнялась цим питанням. Однак правоохоронці досі його не заблокували.
Про це повідомляє «Слідство.Інфо».
Телеграм-канал був створений рік тому. На ньому за гроші підшукують виконавців підпалів, диверсій, вбивств, публікують особисту інформацію українських військових та їхніх рідних, а також розповсюджують фейкові новини.
«Нагадуємо напрямки діяльності. Стандартні цілі та винагорода: особисті дані працівників ТЦК, їх мобільні телефони, фотографії, транспортні засоби, адреси проживання, місця стоянки могиль-мобілів — $100; згорілий автомобіль ТЦК — $2000, бусик — $3000; згоріла будівля ТЦК — $5000; забаранений нацик або ТЦКашник — ціна договірна», — написано в телеграм-каналі.
Саме у цьому телеграм-каналі в липні 2024 року розмістили особисту інформацію одеського активіста Дем’яна Ганула, разом з даними його рідних та дружини. Дописи містили погрози. Тому активіст звернувся з заявою до СБУ і ГУНП в Одеській області.

Дем’ян Ганул
«Після останніх акцій з захисту честі військових ЗСУ, я отримую чимало погроз, вчора російські канали злили в мережу особисту інформацію про моїх рідних. Почалася ціла психологічна атака на мою сімʼю. На різних російських інформаційних ресурсах оголосили про нагороду за напад на мене $5000-$10 000», — писав активіст 23 липня 2024 року.

Допис Дем’яна Ганула
Поліцейські відкрили кримінальне провадження за погрози вбивством. Згодом активіст повідомив, що кіберполіція займається блокуванням ресурсу.
«Зараз департамент кіберполіції займається розслідування з подальшим блокуванням ресурсів на території України, де погрожували мені та моїм рідним», — написав Ганул 9 серпня 2024 року.

Допис Дем’яна Ганула
Розслідування стосувалось погроз, надісланих у месенджери та на телефон активіста. Це підтвердили журналістці «Слідства.Інфо» рідні вбитого. Тоді Ганул не знав про те, що спецслужби РФ планують вбити його та ще одну людину. Але про ці плани дізналась СБУ і разом з поліцією попередила обидва замахи.
Ви можете підтримати нашу роботу з викриття поганців і підписатися на щомісячний донат на Монобазі!
На запитання журналістки «Слідства.Інфо» під час брифінгу 14 березня керівник Нацполіції Іван Виговський надав інформацію саме про це кримінальне провадження. Тоді Вигівський сказав, що активісту не надали охорону, бо організатора замаху затримали, а сам активіст більше не заявляв про потребу в охороні.
Інформацію про окреме розслідування, яке проводило ГУНП в Одеській області, щодо погроз та розміщення особистих даних у телеграм-каналі, в Нацполіції журналістці не надали.
За інформацією журналістів, нацполіція підтвердила, що 24 липня 2024 року до відділення поліції №1 в Одесі надійшла заява Ганула про погрози вбивством йому та членам його сім’ї.
«Підозрюваного у цій справі було затримано, йому повідомили про підозру та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою», — йдеться в матеріалі «Радіо Свобода».
Проте заява Ганула стосувалась погроз у мережі, отриманих в результаті публікацій особистих даних у телеграм-каналі. Цю інформацію підтвердили його родичі.
Тим часом у цьому каналі опублікували особисті дані дружини вбитого активіста. Дописи містили погрози та зневажливі коментарі. На цьому ж каналі регулярно публікуються адреси українських військових та їхніх рідних. А також пропонується «робота» — диверсії, шпигунство, «ліквідація».
«Є робота на більш тривалій основі: акції прямої дії. Диверсійна діяльність зі знищення об’єктів критичної інфраструктури (крім цивільної), об’єктів ТЦК та ЗСУ та їх транспорту; координаційна. Пошук нових підпільників, їх навчання, розвідка та дорозвідування об’єктів; впроваджена агентура. Розкладання системи зсередини, робота під прикриттям. Ліквідація. Реалізація акуратних акцій за особливо небезпечними суб’єктами», — розміщено на каналі.
Також там регулярно розповсюджується фейкова інформація про головні події в країні — дописи містять російські наративи.
Журналісти «Слідства.Інфо» надіслали офіційний запит до ГУНП в Одеській області, щоб дізнатися, чому цей телеграм-канал не заблоковано, які процесуальні дії проводились у відкритому кримінальному провадженні за фактом погроз і чи планують закривати його на території України. А також чому слідчі вирішили не забезпечувати активіста заходами безпеки.
«Повідомляємо, що 24.07.2024 надійшла заява Ганула Д. про погрози вбивством йому та членам його сім’ї. Та сектором дізнання цього відділення поліції за вказаним фактом розпочато досудове розслідування. Надалі, з Управління Служби безпеки України в Одеській області надійшли матеріали до слідчого управління ГУНП в Одеській області про готування до умисного вбивства Ганула Д. та розпочато досудове розслідування. За результатами проведення слідчих (розшукових) дій, особу, причетну до готування злочину, затримано, повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування в цих кримінальних провадженнях на цей час триває. Оскільки статтею 387 КК України передбачено кримінальну відповідальність за розголошення даних досудового розслідування, більш детальні відомості щодо зазначених кримінальних проваджень надати неможливо», — відповіли з відділу дізнання ГУНП в Одеській області.
Там також додали, що співпрацюють з Департаментом кіберполіції щодо блокування та видалення таких телеграм-каналів.
«Вживаються усі передбачені чинним законодавством заходи», — йдеться у відповіді на запит «Слідства.Інфо».
Проте правоохоронці так і не пояснили, чому канал досі не заблокували, що саме робили кіберполіцейські та чому активісту не надавалась охорона.
Зазначимо, 30 березня заблокували телеграм-канал «Джокер» за поширення особистих даних людей без їхнього дозволу (за інформацією «Детектор медіа», «Джокер» — анонімний український телеграм-канал, який пов’язували із Романом Кравцем, ексчленом партії «Слуга Народу»).
А у вересні 2024 року правоохоронці заблокували телеграм-канал, який поширював інформацію про майбутні теракти у львівських школах. Ресурс адмініструвався з Росії.
Нагадаємо, 14 березня в центрі Одеси вбили активіста Дем‘яна Ганула. Підозрюваний у вбивстві — 47-річний Сергій Шалаєв з Києва, раніше він дезертирував з частини і був оголошений у розшук. Чоловіка затримали і помістили під варту.
Дем‘ян Ганул був активістом Майдану та учасником подій 2 травня (коли під час зіткнення проросійських та проукраїнських активістів у Одесі, 2 травня 2014 року, загинуло 47 людей, — прим.).
Правоохоронці не виключали причетність російських спецслужб до вбивства одеського активіста Дем’яна Ганула. Про це під час брифінгу повідомив начальник УСБУ в Одеській області Віктор Доровський. «Слідство.Інфо» дізналося з власних джерел у ВМС України, що служив у військово-морських силах України.
Читайте також: Правоохоронці не виключають причетність російських спецслужб до вбивства одеського активіста Дем‘яна Ганула