Компанія “ІТА-1” перемогла в тендері на закупівлю м’яса у Національної академії Міністерства внутрішніх справ. Фірма, що фігурує в кримінальному провадженні з фіктивного підприємництва, має отримати майже 3,5 мільйона гривень за постачання м’яса. 

Про перемогу на тендері “Слідству.Інфо” стало з офіційного порталу публічних закупівель. Договір уклали 3 березня. 

Компанія  “ІТА-1″ протягом року постачатиме м’ясо освітньому закладу. Фірма має забезпечити майбутніх правоохоронців більш як 30 тоннами продукції.

Утім, “Слідство.Інфо” довідалося, що Державна фіскальна служба підозрює компанію у сприянні мінімізації податків. Про це йдеться, зокрема, в ухвалі Печерського суду Києва за січень цього року. Фігурантом розслідування схем з ухилення від сплати податків ця компанія стала кілька місяців тому. Провадження нині веде Слідче управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби у місті Києві. Податківці називають “ІТА-1″ компанією з ознаками фіктивності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Одеса без конкурсу віддасть мільйон фірмі, яку поліція підозрює в розтраті бюджетних грошей

На думку правоохоронців, одинадцять приватних фірм, серед яких і “ІТА-1”, брали участь у фальшуванні податкової звітності компанії “Оптімумторг”. За версією слідчих, компанія продавала м’ясні продукти за готівку у місцях роздрібної торгівлі, а звітувала про продаж цієї продукції низці компаній з ознаками фіктивності. У тому числі — згаданій уже “ІТА-1”. Це дозволило “Оптімумторг” ухилятись від оподаткування власних доходів, вважають фіскали. Таким чином, за підрахунками податківців, лише за п’ять місяців минулого року компанія недоплатила до бюджету майже дванадцять мільйонів гривень. 

Редакція “Слідство.Інфо” намагалася отримати позицію компанії, але там відмовились від коментарів.     

Це не перша перемога “ІТА-1″ на тендерних конкурсах у структурах, підпорядкованих академії Міністерства внутрішніх справ. Загалом вони отримали від освітнього закладу замовлень на понад 27 мільйонів гривень. 

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Національна поліція закупила понад шість з половиною тисяч зимових штормових курток для своїх працівників у компанії, яка сама фігурує у розслідуванні поліцейських. За це компанія отримала понад 16 мільйонів гривень. Ще таку ж суму поліцейські хочуть віддати цим підприємцям в цьому місяці.  

Цей матеріал зроблений за підтримки Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП).