Національна поліція закупить сім з половиною тисяч комплектів костюмів для своїх працівників на понад 16 мільйонів гривень. Постачальником хочуть обрати компанію, яка є фігурантом розслідування поліцейських. Кілька місяців тому Нацпол уже віддав цій фірмі майже таку ж суму.

Про намір укласти новий договір із компанією “Слідство.Інфо” довідалося з порталу публічних закупівель Prozorro.

Ідеться про фірму “Праймформ”. У листопаді минулого року наша редакція розповідала про закупівлю Національною поліцією понад шести з половиною тисяч зимових штормових курток на загальну суму понад 16 мільйонів гривень у цього постачальника.

Як виявили журналісти, фірма “Праймформ” згадується у розслідуванні поліції щодо шахрайства під час закупівлі шкарпеток для потреб армії у 2015-му році. Про це свідчить інформація з ухвал Солом’янського суду столиці. Ідеться про шахрайство, вчинене у великих розмірах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ “Місто вкрадених квартир”: Як поліція допомагає відбирати житло в киян

За версією офіційного слідства, посадовці Міністерства оборони сприяли тому, аби  комерційні структури, серед яких є компанія “Праймформ”, постачали Збройним силам одяг за завищеними цінами. Держава витратила майже 13 з половиною мільйонів гривень на закупівлю 1,4 мільйона пар шкарпеток військовим. Тоді як їхня реальна вартість, на думку правоохоронців, була вдвічі меншою.

Продукцію фігурантів розслідування, зокрема, й фірми “Праймформ”, арештували кілька років тому. Утім, вироків наразі у цій справі немає.

Окрім цього, “Праймформ” “засвітилася” й в іншому кримінальному провадженні, яке від квітня 2019 року веде Державне бюро розслідувань. Ідеться про зловживання посадовців Міноборони, що спричинило тяжкі наслідки для держави. Про це “Слідство.Інфо” довідалося з ухвали Київського апеляційного суду.

На думку слідства, службовці оборонного відомства допомогли низці приватних фірм отримати перемогу на тендері, щоб постачати товари за завищеною вартістю. За версією ДБР, через це держава переплатила компаніям чотири мільйони гривень. У переліку тих, хто фігурує у провадженні, є “Праймформ”.

У минулому році компанія отримала від Міноборони замовлення на постачання шкарпеток на більш як 23 мільйони гривень.

Як раніше розповідало “Слідство.Інфо”, фірма-фігурант розслідування НАБУ про розтрату бюджетних грошей перемогла у двох тендерах Держбюро розслідувань на суму понад 35 мільйонів гривень. За ці кошти компанія мала забезпечити ДБР 19-ма комплектами обладнання для відеоконференцій, а також програмним забезпеченням для запобігання витоку інформації.