Пам’ятаєте гучну історію про те, як детективи НАБУ посадили літак із колишнім топ-менеджером «Приватбанку» Володимиром Яценком? Його, до речі, підозрюють у розтраті майже 137 мільйонів гривень. Це серйозний злочин і якщо вину Яценка доведуть, його майно конфіскують та передадуть в бюджет України. Принаймні, є така можливість. Проте поки Яценко був затриманий і сидів у слідчому ізоляторі, йому вдалося переписати величезні активи на своїх близьких та родичів.

Про це йдеться в матеріалі «Таємниці Слідства».

Колишній заступник голови правління «ПриватБанку» Володимир Яценко увечері 22 лютого та впродовж дня 23 лютого переписав на цивільну дружину та доньку десятки мільйонів гривень, якими володів через частки в компаніях. Це відбулося після того, як банкіра офіційно затримали детективи Національного антикорупційного бюро.

НАБУ посадило в «Борисполі» літак із Володимиром Яценком близько опівдня 22 лютого. Банкіра затримали і повезли в правоохоронні органи. А вже ввечері того дня від Яценка його цивільній дружині перейшли його корпоративні права в кількох компаніях.

Зокрема, йдеться про ТОВ «Фінтех бенд» — це та сама компанія, яка створювала «Монобанк». Яценко переписав на цивільну дружину свою частку в цій компанії розміром 172 тисячі гривень. Також родичці перейшла частка Яценка розміром 488 тисяч гривень в компанії «Естейт сіті»  і частка в 162 тисячі гривень у компанії «Ейсі дісі процесінг».

Наступного дня, 23 лютого, на доньку Яценка, Ганну, теж перейшли великі активи у двох аграрних компаніях. Зокрема, доньці повністю перейшла компанія «Улянівка агро». А це 23 об’єкти нерухомості, 500 земельних ділянок і 17 автомобілів. Того ж дня донька отримала від батька 90% компанії «Машівка агро альянс». Ганні Яценко перейшла частка компанії у розмірі 32,5 мільйони гривень. Варто зазначити, що у власності компанії ­— 28 об’єктів нерухомості, 2483 земельних ділянок і 64 автомобілі.

Це все відбувалося у той час, коли затриманий банкір перебував в ізоляторі тимчасового тримання. За інформацією журналістів, компанії переписувалися на підставі нотаріальної довіреності, яку Яценко підписав, ймовірно, напередодні затримання в «Борисполі».

Нам вдалося відслідкувати ці реєстраційні дії через Єдиний державний реєстр Мін’юсту, оскільки цими активами володів до затримання безпосередньо підозрюваний банкір. Не виключено, що насправді на родичів Яценка перейшло більше активів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СПРАВА «ПРИВАТУ»: СУД АРЕШТУВАВ ЧАСТИНУ АКТИВІВ, ЯКІ ПІДОЗРЮВАНИЙ БАНКІР ПЕРЕПИСАВ НА РОДИНУ