Дев’ять мільярдів гривень — саме таку суму «зекономив» олігарх Ігор Коломойський через рішення заступника голови Господарського суду Києва Вадима Босого, який став на сторону олігарха у його спорах з Нацбанком.

«Правильне» рішення суддя Босий ухвалив після «консультації» з головою Окружного адмінсуду Києва Павлом Вовком.

Почалася ця історія у травні 2019 року. До Павла Вовка у кабінет завітав його колега — заступник голови Господарського суду Києва Вадим Босий. На той час він розглядав справу за позовом Ігоря Коломойського до Національного банку України і націоналізованого «Приватбанку».

Справа стосувалася кредитних договорів та договорів поруки, які Коломойський намагався визнати недійсними через суд.

У цей період Павло Вовк і його колеги якраз «перевзувалися у польоті» — налагоджували контакти з представниками команди Зеленського. Про це журналісти «Слідство.Інфо» розповідали у другій частині фільму-розслідування «Нарадча кімната».

Після перемовин Вовка з колегою та кількох таємничих дзвінків Вовка, мільярди в державний бюджет так і не потрапили — суддя Босий ухвалив рішення на користь Коломойського.

Як і чому українські судді «рятували» держбюджет від грошей олігарха Коломойського — розповідаємо у матеріалі «Таємниці Слідства»