Хтось забуває про гроші у зимовій куртці, а хтось — про офшорну компанію з активами у 2 мільйони доларів. Так, наприклад, сталося з міським головою Дніпра Борисом Філатовим, який вже на посаді забув задекларувати свою офшорну компанію.

Ця знахідка стає ще цікавішою у контексті того, що не так давно Філатов переконував журналістів, що не має жодного офшору, а якщо хтось знайде — обіцяв подарувати його у прямому ефірі. Правда, тут все по-чесному: на момент запису інтерв’ю офшорна компанія Філатова з активами у 2 мільйони доларів була вже закрита.

Однак глобальний витік документів Pandora Papers свідчить: зі своїм офшором Філатов все-таки порушив закон — не задекларував його, коли був міським головою Дніпра. Формально Філатов позбувся свого офшору в грудні 2016-го — на той момент він очолював Дніпровську міськраду понад рік.

Формальність процесу полягає у тому, що свою офшорну компанію Філатов тоді переписав на доньку-студентку. Процес її ліквідації взагалі почався через кілька років — наприкінці 2019-го.

Як і чому міський голова Дніпра Борис Філатов «забув» про офшор з двома мільйонами доларів активів — розповідає журналіст Василь Бідун у матеріалі «Таємниці Слідства»