У грудні п’ятий президент України Петро Порошенко отримав підозру про державну зраду та сприяння тероризму. Звинувачують його у постачанні вугілля із тимчасово окупованих територій та підтримці діяльності так званих «ДНР» та «ЛНР».

Після цього Печерський райсуд столиці дозволив затримати Порошенка для доправлення до суду, де вже має відбутися обрання йому запобіжного заходу. А розмір застави прокурори визначили в 1 мільярд гривень.

Нарешті 6 січня той же Печерський районний суд у справі про держзраду арештував усе майно Петра Порошенка. А це всі компанії, що йому належать, нерухоме майно, включно з будинком у Козині, банківські рахунки.

Та чи потрапили до цього списку найприбутковіші частини власності людини, статки якої Forbes оцінюють в 1,6 млрд доларів — як-от одна з найбільших світових кондитерських фабрик Roshen?

Схоже, таки ні, бо ключовими бізнес-активами Петра Порошенка зараз володіє його син Олексій. Ідеться про близько п’ять десятків компаній, значна частина яких прямо пов’язана з корпорацією Roshen. Порошенку-молодшому відійшов і аграрний бізнес батька.

Олексій Порошенко до осені 2019 року був народним депутатом від партії свого батька. Судячи з його декларацій, на момент депутатства він не володів жодною фірмою. А вже за кілька місяців став власником корпорації Roshen, включно з українськими та іноземними компаніями.

Це сталося саме тоді, коли українські правоохоронці почали активно цікавитися діяльністю Петра Порошенка.

То що ж може отримати держава у разі конфіскації майна Петра Порошенка? І хто реально керує найбільшим бізнесом у власності родини? Дивіться у розслідуванні Василя Бідуна.