Колишні угіддя президента Януковича, що знаходяться у Сухолуччі, розташовані за 28 кілометрів від кордону з Білоруссю. Через цей заповідник російські окупанти йшли на Київ — українські захисники намагалися їх зупинити.

Під час бою з російськими військами загинуло щонайменше двоє людей, частина будівель у Сухолуччі розстріляна — тепер тут руїни.

Дорога із Сухолуччя веде у село Глібівка, яке на початку березня окупували російські військові. Ці та навколишні села омиває Київське море.

Як розповідає колишній староста Глібівки Валерій Халішхов, у перші дні війни через водойму евакуйовували людей.

На жаль, не всім вдалося потрапити на інший берег — один човен перевернувся. Тоді загинули восьмеро людей, серед яких і 4-річний хлопчик. Тіла трьох знайшли, решту — поки ні.

Через кілька днів, на початку березня, російські військові окупували Глібівку — вони ходили по селу й шукали місцевих мешканців, які можуть організувати спротив.

По Глібівці ходили дві групи росіян — буряти-мародери і добре екіпіровані військові, схожі на спецпризначенців. Буряти мародери вдиралися у будинки мирних мешканців і все трощили.

Як постраждали під час російської окупації колишні угіддя Януковича у Сухолуччі та село Глібів на Київщині — дивіться у репортажі Олександра Волошина та Любомири Ремажевської